Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

Turneul National de Minibaschet 2013

 

 

FunSports, in colaborare cu Federatia Romana de Baschet, organizeaza in perioada 8 - 13 ianuarie 2013, cea de a II-a editie a Turneului National de Minibaschet Cupa FunSports.

Categorii sportive: Minibaschet feminin si masculin, copii nascuti 2002/2001 si mai mici.

Marti 08 ianuarie 2013
sosirea echipelor

inregistrare si validare acte inscriere

cina

sedinta tehnica

dineu oficial

Miercuri 09 ianuarie 2013
mic dejun

festivitatea de deschidere a turneului

jocuri grupe

pranz

jocuri grupe

cina

Joi 10 ianuarie 2013
mic dejun

seminar tematic cu invitati din lumea baschetului

pranz

Excursie in Poiana Brasov - concurs de sanius si bulgareala.

Cel mai frumos OM DE ZAPADA

Premii speciale

cina

Vineri 11 ianuarie 2013
mic dejun

jocuri grupe

pranz

jocuri grupe

cina

Sambata 12 ianuarie 2013
mic dejun

Intrecere pe patinoarul de sub Tampa - intrarea gratuita, ceai si biscuiti din partea organizatorilor

pranz

semifinalele

cina

"Petrecerea micilor baschetbalisti" � muzica, dans, spectacol de magie si iluzionism, sucuri si snacks-uri.

Duminica 13 ianuarie 2013
mic dejun

finalele

festivitatea de premiere si inchidere

pranz

plecarea echipelor

NOTA Orele exacte din program vor fi stabilite in sedinta tehnica. 

Duminica – 13.01.2013

Finala mica feminin

CS Toyin Constanta – CSS 6 Bucuresti : 20 – 2


Finala mica masculin

BC Dan Dacian 2 Bucuresti – CSS Nagy Mozes Tg Secuiesc : 25 -14

Finala mare feminin

CSU Cuadripol Brasov – CSS Ploiesti : 14 -52

Finala mare masculin

BC Dan Dacian 1 Bucuresti – CSU Cuadripol Brasov : 56 – 16




Sambata 12.01.2013


Semifinale masculin

Ora 15.30

BC Dan Dacian 1 Bucuresti – CSS Nagy Mozes Tg. Secuiesc : 55 – 4

Ora 17.00

CSU Cuadripol Brasov - BC Dan Dacian 2 Bucuresti : 36 - 10



Sambata – 12.01.2013

Ora 09:00

Grupa B (masculin) : BC Laguna 2 – CS Toyin Constanta 2 : 11 - 19



CSS Brasovia 2 – BC Dan Dacian 2 : 4 - 56

Ora 10:00

Grupa A (feminin) : CSS 6 Bucuresti – CSS Brasovia : 30 - 12



CS Toyn Constanta – CSS Ploiesti : 11 - 33



Ora 11:00

Grupa A (masculin) : BC Dan Dacian 1 – CSU Cuadripol Brasov 54 - 5

CSS Brasovia 1 – CS Toyin Constanta 1 34 - 27




Vineri – 11.01.2013

Ora 13:00

Grupa B (masculin) : BC Dan Dacian 2 – BC Laguna 2 : 11 -12

Ora 14:00

Grupa A (masculin): CSU Cuadripol Brasov – BC Laguna 1: 28 -23

Ora 15:00

Grupa B (masculin) : CS Toyin Constanta 2 – CSS Nagy Mozes Tg. Secuiesc: 0 - 20 (forfait)

Ora 16: 00

Grupa A (masculin) : CS Toyin 1 – BC Dan Dacian 1: 11-50

Ora 17: 00

Grupa A (feminin) : CSS Ploiesti – CSS 6 Bucuresti : 26 -14

Ora 13 :00

Grupa A (feminin) : CSS Brasovia – CSU Cuadripol Brasov : 20 - 45




Miercuri 09.01.2013

Grupa B (masculin) : CS Toyin Constanta 2 – CSS Brasovia 2 : 58 - 11

CSS Nagy Mozes Tg. Secuiesc - BC Laguna 2 : 55 - 21

Grupa A ( feminin) : CSS Brasovia – CS Toyn Constanta : 11 - 52

CSU Cuadripol Brasov – CSS 6 Bucuresti : 51 - 5

Grupa A (masculin) : CSU Cuadripol Brasov – CSS Brasovia 1 : 52 - 8

BC Laguna 1 – BC Dan Dacian 1 : 22 - 53

Grupa B (masculin) : CSS Brasovia 2 – CSS Nagy Mozes Tg. Secuiesc : 4 - 69

BC Dan Dacian 2 – CS Toyin Constanta 2 : 20 - 16

Grupa A (feminin) : CS Toyin Constanta – CSU Cuadripol Brasov : 37 - 44

CSU Ploiesti – CSS Brasovia : 61 - 21

Grupa A (masculin) : CSS Brasovia 1 – BC Laguna 1 : 12 - 50

CS Toyin Constanta – CSU Cuadripol Brasov : 22- 46




Joi – 10.01.2013

Grupa B (masculin) : CSS Nagy Mozes Tg Secuiesc – BC Dan Dacian 2 : 24 - 28



BC Laguna 2 – CSS Brasovia 2 : 43 - 9

Grupa A (feminin) : CSU Cuadripol Brasov – CSS Ploiesti : 19 - 52



CSS 6 Bucuresti – CS Toyin Constanta : 17 - 44

Grupa A (masculin) : BC Laguna 1 – CS Toyin Constanta 1 : 40 - 23

BC Dan Dacian 1 – CSS Brasovia 1 : 77 - 15

Inscriere

CLASAMENT FINAL

MASCULIN

Locul 1. BC Dan Dacian 1 Bucuresti

Locul 2. CSU Cuadripol Brasov

Locul 3. BC Dan Dacian 2 Bucuresti

Locul 4. CSS Nagy Mozes Tg Secuiesc

Locul 5. BC Laguna 1 Bucuresti

Locul 6. BC Laguna 2 Bucuresti

Locul 7. CS Toyin 2 Constanta

Locul 8. CSS Brasovia 1

Locul 9. CS Toyin 1 Constanta

Locul 10. CSS Brasovia 2


 

FEMININ

1. CSS Ploiesti

2. CSU Cuadripol Brasov

3. CS Toyin Constanta

4. CSS 6 Bucuresti

5. CSS Brasovia

 

PREMII SPECIALE

MVP

Feminin: APOSTOLESCU ALEXIA - CSS Ploiesti 

Masculin: VASILE LUCA - BC Dan Dacian Bucuresti

BEST SCORER

Feminin: ?AITAN ANDA - CSU Cuadripol Brasov

Masculin: VEL?AN VICTOR - CSU Cuadripol Brasov


 

Concurs Poiana Brasov
 

Cel mai frumos om de zapada: CSS Nagy Mozes Tg Secuiesc

 

 

 Clasament grupe 

 

 

Grupa A - feminin

p

m

v

î

f

c

1

CSS Ploiesti

8

4

4

0

0

172-65

2

CSU Cuadripol Brasov

7

4

3

1

0

159-114

3

CS Toyin Constanta

6

4

2

2

0

144-105

4

CSS 6 Bucuresti

5

4

1

3

0

66-133

5

CSS Brasovia

4

4

0

4

0

65-188

 

 

 

Grupa A - masculin

p

m

v

î

f

c

1

BC Dan Dacian 1 Bucuresti                                

8

4

4

0

0

234-75

2

CSU Cuadripol Brasov                        

7

4

3

1

0

131-85

3

BC Laguna 1  Bucuresti                                     

6

4

2

2

0

135-116

4

CSS Brasovia 1                                    

5

4

1

3

0

69-206

5

CS Toyin 1 Constanta                        

4

4

0

4

0

83-170

 

 

 

Grupa B - masculin

p

m

v

î

f

c

1

BC Dan Dacian 2 Bucuresti

7

4

3

1

0

115-52

2

CSS Nagy Mozes Tg Secuiesc*                          

7

4

3

1

0

168-57

3

BC Laguna 2  Bucuresti                                     

6

4

2

2

0

87-94

4

CS Toyin 2 Constanta *                         

5

4

2

1

1*

93-64

5

CSS Brasovia 2                                    

4

4

0

4

0

28-226

 

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere