Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

TURNEUL NATIONAL DE MINIBASCHET

 

 

Turneul National de Minibaschet - Cupa FunSports

08 - 12 februarie 2016, Bran

Editia a V-a  

 

 

CS Transilvania Brasov si FunSports in colaborare cu Federatia Romana de Baschet organizeaza cea de a V-a editie a Turneului National de Baschet Juniori Cupa FunSports 2016 in frumoasa statiune montana Bran din judetul Brasov. Va invitam sa imbinati utilul cu placutul intr-o vacanta de neuitat la munte, cu baschet de calitate, multiple activitati recreative, aer curat si peisaje mirifice, toate in aceeasi locatie, la tarife speciale.

Perioada: 08-12 februarie 2016


Categorii sportive: 

Minibaschet feminin si masculin

Babybaschet feminin si masculin

 

Organizatorii va ofera un pachet complet de servicii constand in:

-          Cazare si 3 mese/zi in complex de 2* si 3 * (camere de 2,3,4 locuri, baie, TV)

-          Piscina interioara

-          Jacuzzi

-          Sauna

-          Tiroliana

-          Barbecue

-          Loc de joaca

-          Discoteca

-          Foc de tabara

-          Vizita la Castelul Bran

-          Biliard

-          Ping-pong

-          Sala de conferinte

-          Restaurant

-          Wi-Fi

-          Sala de sport ( la 100 m de complex)

-          Servicii de arbitraj

-          Servicii organizare competitie

-          Premii pentru castigatori

-          Premii speciale

   Gratuitate pentru antrenori!

 

 

 

    TURNEUL NATIONAL DE MINIBASCHET

 

  Cupa FunSports - editia a V-a, Bran 2016

 

 

 

 

Minibaschet masculin

1.      CSS Brasovia

2.      Magic Champions Bucuresti

3.      CS Juniors Craiova

4.      Magic Kids Brasov

5.      Transilvania A Brasov

6.      Transilvania B Brasov

7.      Tonika Pucioasa

 

 

 

Babybaschet masculin

1.      Magic Champions Bucuresti

2.      CS Juniors Craiova

3.      Transilvania 1 Brasov

4.      Transilvania 2 Brasov

5.      Ecosportteam Sibiu

6.      Magic Kids Brasov

 

     

 

Minibaschet Feminin

1.      Olimpia 2 Bucuresti

2.      Olimpia 3 Bucuresti

3.      CS1 Margina Timis

4.      CSS1  Brasovia

5.      CS2 Margina Timis

6.      CSS2 Brasovia

 

7.      Transilvania Brasov

 

 

 

 PROGRAM

 

 

Marti, 09 februarie 2016

Nr.

Ora

Categoria

                                 Echipele

Rezultat

1

08:30

Baby - M

Transilvania 2 - Magic Kids Brasov

 

2

09:15

Mini - M

Tonika Pucioasa - Transilvania A

 

3

10:00

Feminin

CS2 Margina Timis - Olimpia 2 Bucuresti

 

4

10:45

Mini - M

Magic Champions Bucuresti - CS Juniors Craiova

 

5

11:30

Baby - M

Ecosportteam Sibiu - CS Juniors Craiova

 

6

12:15

Mini - M

CSS Brasovia - Magic Kids Brasov

 

7

13:00

Feminin

Olimpia 3 Bucuresti - Transilvania Brasov

 

8

13:45

Mini - M

Transilvania A - CSS Brasovia

 

9

14:30

Baby - M

Magic Champions Bucuresti - Transilvania 1

 

10

15:15

Mini - M

Magic Kids Brasov - Magic Champions Bucuresti

 

11

16:00

Feminin

Transilvania Brasov - CS1 Margina Timis

 

12

16:45

Mini - M

Transilvania B - Tonika Pucioasa

 

13

17:30

Feminin

Olimpia 2 Bucuresti - Olimpia 3 Bucuresti

 

14

18:15

Feminin

CS2 Margina Timis - CS1 Margina Timis

 

15

19:00

Baby - M

Transilvania 1 - Transilvania 2

 

16

19:45

Feminin

CSS1  Brasovia - CSS2 Brasovia

 

 

 

Miercuri, 10 februarie 2016

17

08:30

Mini - M

Transilvania B - Magic Kids Brasov

 

18

09:15

Baby - M

Transilvania 1 - Ecosportteam Sibiu

 

19

10:00

Mini - M

Tonika Pucioasa - CS Juniors Craiova

 

20

10:45

Baby - M

CS Juniors Craiova - Magic Champions Bucuresti

 

21

11:30

Mini - M

CSS Brasovia - Magic Champions Bucuresti

 

22

12:15

Feminin

CSS1  Brasovia - Transilvania Brasov

 

23

13:00

Feminin

CS2 Margina Timis - CSS2 Brasovia

 

24

13:45

Feminin

CS1 Margina Timis - CSS2 Brasovia

 

25

14:30

Feminin

Olimpia 2 Bucuresti - CSS1  Brasovia

 

26

15:15

Feminin

CSS2 Brasovia - Transilvania Brasov

 

27

16:00

Feminin

CSS1  Brasovia - Olimpia 3 Bucuresti

 

28

16:45

Mini - M

Magic Kids Brasov - Tonika Pucioasa

 

29

17:30

Baby - M

Transilvania 2 - Magic Champions Bucuresti

 

30

18:15

Mini - M

CS Juniors Craiova - CSS Brasovia

 

31

19:00

Baby - M

Magic Kids Brasov - CS Juniors Craiova

 

32

19:45

Mini - M

Transilvania A - Transilvania B

 

 

 

Joi, 11 februarie 2016

33

08:30

Mini - M

CSS Brasovia - Transilvania B

 

34

09:15

Feminin

CS1 Margina Timis - CSS1  Brasovia

 

35

10:00

Feminin

Olimpia 2 Bucuresti - CSS2 Brasovia

 

36

10:45

Mini - M

Tonika Pucioasa - CSS Brasovia

 

37

11:30

Feminin

CSS1  Brasovia - CS2 Margina Timis

 

38

12:15

Feminin

CSS2 Brasovia - Olimpia 3 Bucuresti

 

39

13:00

Baby - M

CS Juniors Craiova - Transilvania 1

 

40

13:45

Mini - M

Magic Champions Bucuresti - Transilvania A

 

41

14:30

Baby - M

Magic Champions Bucuresti - Magic Kids Brasov

 

42

15:15

Mini - M

Transilvania A - CS Juniors Craiova

 

43

16:00

Baby - M

Ecosportteam Sibiu - Transilvania 2

 

44

16:45

Mini - M

CS Juniors Craiova - Magic Kids Brasov

 

45

17:30

Feminin

Transilvania Brasov - Olimpia 2 Bucuresti

 

46

18:15

Feminin

Olimpia 3 Bucuresti - CS2 Margina Timis

 

47

19:00

Mini - M

Transilvania B - Magic Champions Bucuresti

 

48

19:45

Baby - M

Magic Kids Brasov - Ecosportteam Sibiu

 

 

 

Vineri, 12 februarie 2016

49

08:30

Baby - M

Transilvania 1 - Magic Kids Brasov

 

50

09:15

Feminin

Transilvania Brasov - CS2 Margina Timis

 

51

10:00

Feminin

Olimpia 3 Bucuresti - CS1 Margina Timis

 

52

10:45

Baby - M

Transilvania 2 - CS Juniors Craiova

 

53

11:30

Mini - M

CS Juniors Craiova - Transilvania B

 

54

12:15

Mini - M

Magic Kids Brasov - Transilvania A

 

55

13:00

Feminin

CS1 Margina Timis - Olimpia 2 Bucuresti

 

56

13:45

Baby - M

Magic Champions Bucuresti – Ecosport Sibiu

 

57

14:30

Mini - M

Magic Champions Bucuresti - Tonika Pucioasa

 

 

 

 

 

 

 

15:30

 

FESTIVITATEA DE PREMIERE

 

**************************************************************************************************

 

TURNEUL NATIONAL DE MINIBASCHET

Cupa FunSports 2016

Turneul este organizat sub tutela Federatiei Romane de Baschet si se va desfasura in conformitate cu regulile si regulamentele de joc impuse de aceasta.

CATEGORII SPORTIVE

Minibaschet feminin si masculin

Babybaschet feminin si masculin

REGULAMENT DE DESFASURARE SI ORGANIZARE

Turneul National de Minibaschet – Cupa FunSports 2016, editia a V-a, se va disputa dupa normele Federatiei Romane de Baschet.

Sistem competitional

Se vor alcatui grupe in functie de numarul de echipe inscrise in turneu, iar jocurile vor fi stabilite conform tabelei Berger.

Regulamentul de joc

Regulamentul de joc al turneului este conform cu regulamentul jocului de minibaschet practicat de Federatia Romana de Baschet. Regulamentul de joc se regaseste in Anexa la prezentul regulament.

Timp de joc:

                    Babybaschet (4 sferturi x 8 Min),

                    Minibaschet  ( 4 sferturi x 10 min).

                    Timp continuu fara oprirea cronometrului de joc.

Situatii speciale

In cazul in care un joc deja inceput va fi suspendat din cauze de forta majora sau din alte motive ce nu tin de organizatori, jocul va fi considerat finalizat cu rezultatul din momentul intreruperii.

In cazul in care jocul nu incepuse acesta va fi reprogramat dupa cum vor dispune organizatorii.

Inainte de primul joc din competitie, fiecare echipa trebuie sa efectueze poza oficiala de grup solicitata de organizatori pentru arhiva competitiei.

Punctualitate

Echipele trebuie sa fie pregatite de joc cu 30 minute inaintea startului partidei.

In cazul in care la ora stabilita de incepere a jocului oricare dintre echipe nu este prezenta pe teren, aceasta va dispune de o perioada de 5 minute pentru a se alinia la startul partidei in caz contrar urmand sa piarda acel joc cu scorul de 20-0.

In cazul in care echipa nu se prezinta la ora meciului pe teren din motive intemeiate pe care le va comunica organizatorilor, partida se va reprograma.

Comportamentul echipelor

Daca o echipa demonstreaza in timpul turneului o atitudine violenta (protesteaza la decizii arbitrale, duritati asupra rivalilor, proteste la adresa organizatorilor etc., aceasta poate fi automat exclusa din turneu.

Toate cazurile de excludere din competitie vor fi raportate in amanunt forului federativ la care este asociat clubul sau jucatorul exclus din turneu.

Delegatii echipelor vor fi direct responsabili de atitudinea si comportamentul propriilor jucatori in relatia cu arbitrii, colegii, adversarii, publicul, organizatorii si materialele ce apartin bazei sportive (vestiare,banci de rezerva etc.)

Organizatorii vor inspecta vestiarele impreuna cu delegatii echipelor implicate inainte si dupa fiecare joc.

In cazul distrugerilor totale sau partiale ale materialelor ce apartin bazei sportive (vestiare, banci de rezerva ,scaune din tribuna etc.) delegatul, echipa si persoana care a provocat distrugerile sunt direct responsabili.

Inscrierea echipelor si a  jucatorilor

O echipa se considera inscrisa la Turneul National de Minibaschet – Cupa FunSports 2016 dupa ce a achitat prin virament bancar taxa de participare.

In acel moment numele echipei va fi afisat pe pagina web oficiala a competitiei, www.funsports.ro

Dupa inscrierea echipei organizatorii asteapta in cel mai scurt timp si lista jucatorilor ce vor reprezenta echipa la turneu.

Dupa inscrierea echipei, reprezentantii acesteia vor achita cheltuielile pentru masa, cazare, organizare pana cel tarziu in ziua precedenta inceperii competitiei. In caz contrar, echipa va fi exclusa din turneu.

Arbitrii

Arbitrul va reprezenta autoritatea maxima pe terenul de joc si va avea puteri depline pentru a suspenda sau anula vreun joc in cazul in care va observa orice atitudine negativa din partea vreunei echipe. Atat sportivii, cat si oficialii au obligatia de a respecta deciziile arbitrilor.

Contestatii

Orice contestatie sau reclamatie va trebui sa fie prezentata in scris la oficialul terenului imediat dupa terminarea partidei.

Organizatorii nu accepta reclamatii sau contestatii scrise ce fac referire la deciziile arbitrale.

Pentru verificarea contestatiilor delegatii echipelor sunt obligati sa prezinte certificatul de nastere in original, pasaportul sau carnetul de legitimare.

Comitetul competitiei

Comitetul turneului se va reuni la finalul fiecarei zile de competitie si va analiza toate incidentele din acea zi.

Toate deciziile Comitetului Competitiei sunt definitive si toti participantii vor trebui sa le accepte ca atare.

Programul jocurilor

Comitetul de Organizare isi rezerva dreptul de a efectua schimbari in programul competitiei, atat in alcatuirea grupelor, cat si a orelor de disputare a jocurilor sau a terenurilor.

Toate aceste schimbari vor fi comunicate in cel mai scurt timp reprezentantilor echipelor implicate, dar in acelasi timp vor fi afisate si pe pagina web a turneului www. funsports.ro, unde veti gasi si rezultatele partidelor in timp real.

Responsabilitati

Pe perioada intregului turneu si in activitatile de divertisment propuse de organizator,  antrenorii sunt direct raspunzatori de actiunile si comportamentul sportivilor. Orice abatare disciplinara si distrugere de bunuri in cadrul locatiilor de cazare si/sau salilor de sport puse la dispozitie de catre organizator va fi analizata in cadrul comitetului de organizare care va decide sanctiunea corespunzatoare, iar cei in cauza vor suporta costurile de reparatie/despagubire ale  bunurilor distruse .

De asemenea, delegatul fiecarui club este obligat sa prezinte la sedinta tehnica dovada ca toti sportivii sunt apti din punct de vedere fizic. In caz contrar acesta este direct raspunzator de starea de sanatate a sportivilor.

Organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele leziuni sau boli aparute in timpul turneului, la fel cum organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele lucruri pierdute sau furate.

Data limita de inscriere: 15 ianuarie 2016

Taxa de participare: 150 lei/echipa.

Atentie! Nr. de locuri este limitat.

Cupa FunSports functioneaza pe principiul primul venit, primul servit.

La cerere, in functie de locurile disponibile, va oferim posibilitatea de a va prelungi perioada de sedere in aceeasi locatie si in aceleasi conditii. Daca sunteti interesati, va rugam sa formulati in mod expres o cerere in acest sens.

! Inscrierea se va face prin solicitare scrisa din partea clubului pe e-mail sau fax. Se vor specifica: categoria sportiva, varianta de cazare (2* sau 3*), nr de sportivi inscrisi in concurs, nr de persoane pentru care se solicita cazare si masa.

 

!! Pentru ca inscrierea sa fie valida, echipele vor achita taxa de inscriere in contul organizatorului RO 92 RNCB 0053 1167 1051 0001 BCR Brasov sau RO 31 TREZ 1315 069XXX01 1411 Trezoreria Brasov pana cel tarziu la data de 10 ianuarie 2016.

 

Pachetul complet de servicii consta in:

-          Cazare si 3 mese/zi in complex de 2* si 3 * (camere de 2,3,4 locuri, baie, TV)

-          Piscina interioara

-          Jacuzzi

-          Sauna

-          Tiroliana

-          Barbecue

-          Loc de joaca

-          Discoteca

-          Foc de tabara

-          Vizita la Castelul Bran

-          Biliard

-          Ping-pong

-          Sala de conferinte

-          Restaurant

-          Wi-Fi

-          Sala de sport ( la 100 m de complex)

-          Servicii de arbitraj

-          Servicii organizare competitie

-          Premii pentru castigatori

-          Premii speciale

 

Pret pachet complet: de la 360 la 400 lei/ pers/ 4 zile. Pachetul include toate serviciile mentionate mai sus.

Variante:

Vila C (2*, camere 3,4,5 locuri, baie, TV): 360 lei/pers/pachet

Vila B (3*, camere 3,4 locuri, baie, TV): 380 lei/pers/pachet

Vila A (3*, camere 2,3,4 locuri, baie, TV): 400 lei/pers/pachet

GRATUITATE pentru antrenori!

 

CONTACT

Tel Mob: 0744 311 266

Tel/Fax: 0268 311 266

E-mail: office@funsports.ro

CLASAMENT

Minibaschet Feminin

Loc

Echipa

MJ

MC

MP

F

C

P

1

CSS1  Brasovia

6

5

1

0

+3

12

2

Transilvania Brasov

6

5

1

0

+1

12

3

CS1 Margina Timis

6

5

1

0

-6

12

4

Olimpia 2 Bucuresti

6

3

3

0

 

9

5

CS2 Margina Timis

6

2

4

0

 

8

6

Olimpia 3 Bucuresti

6

1

5

0

 

7

7

CSS2 Brasovia

6

0

6

0

 

6

MVP  -- Nitu Alina Valentina -- CS1 Margina Timis

 

Minibaschet masculin

Loc

Echipa

MJ

MC

MP

F

C

P

1

Transilvania B Brasov

5

5

0

0

 

10

2

Magic Champions Bucuresti

5

4

1

0

 

9

3

CS Juniors Craiova

5

3

2

0

 

8

4

Transilvania A Brasov

5

2

2

1

 

6

5

Magic Kids Brasov*

5

-

-

-

 

0

6

CSS Brasovia*

5

-

-

-

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

MVP  -- Zota Tudor -- CS Transilvania Brasov

 

Babybaschet feminin

Loc

Echipa

MJ

MC

MP

F

C

P

1

Olimpia 2 Bucuresti

3

3

0

0

 

6

2

CS2 Margina Timis

3

2

1

0

 

5

3

Olimpia 3 Bucuresti

3

1

2

0

 

4

4

CSS2 Brasovia

3

0

3

0

 

3

MVP  -- Harabula Mara -- Olimpia 2 Bucuresti

 

Babybaschet masculin

Loc

Echipa

MJ

MC

MP

F

C

P

1

Magic Champions Bucuresti

5

5

0

0

 

10

2

Tonika Pucioasa

5

4

1

0

 

9

3

Transilvania  Brasov

5

3

2

0

 

8

4

CS Juniors Craiova

5

2

3

0

 

7

5

Ecosportteam Sibiu

5

1

4

0

 

6

6

Magic Kids Brasov*

5

-

-

-

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

MVP  -- Ciurea Luca -- Magic Champions Bucuresti

PREMIU SPECIAL: Cel mai tanar jucator -- Nuredini Luka -- CS Juniors Craiova

 

* echipa in afara concursului

 

*************************************************************************************************************************

*************************************************************************************************************************

 

Rezultate

Baby - M

Transilvania - Magic Kids Brasov

13-27

Feminin

CS2 MarginaTimis - Olimpia 2 Bucuresti

3-36

Mini - M

Magic Champions Bucuresti - CS Juniors Craiova

28-22

Baby - M

Ecosportteam Sibiu - CS Juniors Craiova

7-9

Mini - M

CSS Brasovia - Magic Kids Brasov

25-6

Feminin

Olimpia 3 Bucuresti - Transilvania Brasov

3-39

Mini - M

Transilvania A - CSS Brasovia

15-23

Baby - M

Magic Champions Bucuresti – Tonika Pucioasa

22-18 

Mini - M

Magic Kids Brasov - Magic Champions Bucuresti

13-48

Feminin

Transilvania Brasov - CS1 MarginaTimis

16-9

Baby - M

Transilvania – Tonika Pucioasa

8-17

Baby - M

Magic Kids Brasov - CS Juniors Craiova

21-5

Mini- M

Transilvania A  -  Transilvania B

34-45

Mini - M

Transilvania B - Magic Kids Brasov

27-5

Baby - M

Tonika Pucioasa - Ecosportteam Sibiu

38-8

Baby - M

CS Juniors Craiova - Magic Champions Bucuresti

1-42

Mini - M

CS Juniors Craiova - CSS Brasovia

24-48

Feminin

CSS1  Brasovia - Transilvania Brasov

24-18

Feminin

CS2 MarginaTimis - CSS2 Brasovia

22-11

Feminin

CS1 MarginaTimis - CSS2 Brasovia

23-20

Feminin

Olimpia 2 Bucuresti - CSS1  Brasovia

15-18

Feminin

CSS2 Brasovia - Transilvania Brasov

10-36

Feminin

CSS1  Brasovia - Olimpia 3 Bucuresti

24-9

Baby - M

Transilvania - Magic Champions Bucuresti

15-20

Baby - M

Magic Kids Brasov - Ecosportteam Sibiu

22-4

Mini - M

Transilvania B - Magic Champions Bucuresti

33-30

Mini - M

CSS Brasovia - Transilvania B

33-34

Feminin

CS1 MarginaTimis - CSS1  Brasovia

42-7

Feminin

Olimpia 2 Bucuresti - CSS2 Brasovia

26-5

Feminin

CSS1  Brasovia - CS2 MarginaTimis

14-6

Feminin

CSS2 Brasovia - Olimpia 3 Bucuresti

4-16

Baby - M

CS Juniors Craiova – Tonika Pucioasa

2-40

Mini - M

Magic Champions Bucuresti - Transilvania A

33-27

Baby - M

Magic Champions Bucuresti - Magic Kids Brasov

21-14

Mini - M

Transilvania A - CS Juniors Craiova

26-20

Baby - M

Ecosportteam Sibiu - Transilvania

7-15

Feminin

Transilvania Brasov - Olimpia 2 Bucuresti

27-13

Feminin

Olimpia 3 Bucuresti - CS2 MarginaTimis

9-10

Mini - M

CS Juniors Craiova - Magic Kids Brasov

19-9

Mini - M

CSS Brasovia - Magic Champions Bucuresti

32-29

Feminin

Transilvania  Brasov - CS2 Margina Timis

28-23

Feminin

Olimpia 3 Bucuresti - CS1 Margina Timis

7-18

Baby - M

Transilvania - CS Juniors Craiova

18-3

Mini - M

CS Juniors Craiova - Transilvania B

11-35

Mini - M

Magic Kids Brasov - Transilvania A

18-21

Baby - M

Tonika Pucioasa - Magic Kids Brasov

25-9

Feminin

CS1 Margina Timis - Olimpia 2 Bucuresti

32-21

Baby - M

Magic Champions Bucuresti – Ecosportteam Sibiu

21-1

 

 

 

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere