Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

TURNEUL INTERNATIONAL DE HANDBAL JUNIORI

 

 

Cupa FunSports 2016
Editia a IV-a

22 Aug 2016 - 31 Aug 2016

FunSports si CS Transilvania Brasov, impreuna cu Federatia Romana de Handbal va invita sa participati in perioada 22 – 31 august 2016 la cea de a IV-a editie a Turneului International de Handbal Juniori - Cupa FunSports. 

Cupa FunSports are loc in fiecare an la Brasov, fiind cel mai mare turneu de pregatire pentru juniori organizat la noi in tara. Incepand cu acest an competitia se va desfasura in doua etape, astfel:

Categoria I ( JR I, II si III) in  22-27.08.2016 

Categoria II (JR IV si minihandbal) in 28-31.08.2016.

Cupa FunSports va ofera ocazia de a participa la un turneu puternic, la noi acasa, in compania unor echipe valoroase din tara si strainatate.

 

 

 

4th International Handball Tournament

FunSports CUP

Brasov, 22 – 31 august 2016

 

Jr. IV

DUMINICA 28.08.2016

1    Jr.IV F (gr. A)    CSS FAGARAS - HC JIMBOLIA

2    Jr.IV F (gr. A)    CS SPORTING Ghimbav - HC ARSENAL TAURENI "B"

3    Jr.IV F (gr. A)    CS TECTONIC Bucuresti -  ACS TRANSILVANIA Brasov 

 

4    Jr.IV F (gr. B)    ACS CORONA 2010 Brasov - CSM Fagaras

5    Jr.IV F (gr. B)    CS TRICOLORUL Breaza - HC ARSENAL TAURENI "A"

6    Jr.IV F (gr. B)    CSM Fagaras - HC JIMBOLIA 

 

LUNI 29.08.2016

10    Jr.IV F (gr. A)    HC ARSENAL TAURENI "B" - HC JIMBOLIA    17 - 19

11    Jr.IV F (gr. A)    CS SPORTING Ghimbav - CS TECTONIC Bucuresti   

12    Jr.IV F (gr. A)    ACS TRANSILVANIA Brasov - CSS Fagaras    4 - 15

13    Jr.IV F (gr. A)    CS TECTONIC Bucuresti - HC ARSENAL TAURENI "B"

14    Jr.IV F (gr. A)    CSS Fagaras - CS SPORTING Ghimbav    4 - 12

15    Jr.IV F (gr. A)    HC JIMBOLIA - ACS TRANSILVANIA Brasov    33 - 7

 

16    Jr.IV F (gr. B)    CSM Fagaras - ACS PITICU' 2013 Fetesti    19 - 14

17    Jr.IV F (gr. B)    HC ARSENAL TAURENI "A" - CSM Pascani    28 - 4

18    Jr.IV F (gr. B)    ACS CORONA 2010 Brasov - CS TRICOLORUL Breaza    12 - 6

19    Jr.IV F (gr. B)    CS TRICOLORUL Breaza - CSM Fagaras    12 - 31

20    Jr.IV F (gr. B)    CSM Pascani - ACS CORONA 2010 Brasov    4 - 10

21    Jr.IV F (gr. B)    ACS PITICU' 2013 Fetesti - HC ARSENAL TAURENI "A"    4 - 39

 

22    Jr.IV M    CS SPORTING Ghimbav - CS TRICOLORUL Breaza    24 - 17

23    Jr.IV M    CSA STEAUA Bucuresti - L.P.S Tg. Jiu    32 - 6

24    Jr.IV M    ACS PITICU' 2013 Fetesti - CS TECTONIC Bucuresti    13 - 13

25    Jr.IV M    L.P.S Tg. Jiu - ACS PITICU' Fetesti    7 - 15

26    Jr.IV M    CS TRICOLORUL Breaza - CS TECTONIC Bucuresti    19 - 13

27    Jr.IV M    CS SPORTING Ghimbav - CSA STEAUA Bucuresti    21 - 16

 

MARTI 30.08.2016

38    Jr.IV F (gr. A)    HC ARSENAL TAURENI "B" - ACS TRANSILVANIA Brasov     19 - 7

39    Jr.IV F (gr. A)    CS SPORTING Ghimbav - HC JIMBOLIA      24 - 13

40    Jr.IV F (gr. A)    CS TECTONIC Bucuresti - CSS Fagaras       anulat

41    Jr.IV F (gr. A)    CSS Fagaras - HC ARSENAL TAURENI "B"     7 - 21

42    Jr.IV F (gr. A)    HC JIMBOLIA - CS TECTONIC Bucuresti       anulat

43    Jr.IV F (gr. A)    ACS TRANSILVANIA Brasov - CS SPORTING Ghimbav 

 

44    Jr.IV F (gr. B)    ACS CORONA 2010 Brasov -  ACS PITICU' 2013 Fetesti    18 - 8

45    Jr.IV F (gr. B)    CS TRICOLORUL Breaza - CSM Pascani    15 - 10

46    Jr.IV F (gr. B)    CSM Fagaras - HC ARSENAL TAURENI "A"    9 - 33

47    Jr.IV F (gr. B)    CSM Pascani - CSM Fagaras      9 - 22

48    Jr.IV F (gr. B)    ACS PITICU' 2013 Fetesti -  CS TRICOLORUL Breaza     11 - 10

49    Jr.IV F (gr. B)    HC ARSENAL TAURENI "A" - ACS CORONA 2010 Brasov      27 - 9

 

50    Jr.IV M    CSA STEAUA Bucuresti - CS TRICOLORUL Breaza    25 - 15

51    Jr.IV M    ACS PITICU' 2013 Fetesti - CS SPORTING Ghimbav    6 - 19

52    Jr.IV M    CS TECTONIC Bucuresti - L.P.S Tg. Jiu    24 - 11

53    Jr.IV M    CS TRICOLORUL Breaza - L.P.S Tg. Jiu    22 - 7

54    Jr.IV M    CS SPORTING Ghimbav - CS TECTONIC Bucuresti    19 - 8 

55    Jr.IV M    CSA STEAUA Bucuresti - ACS PITICU' 2013  Fetesti   18 - 15

 

MIERCURI 31.08.2016

70    Jr.IV F     Tectonic Bucuresti - ACS Piticu 2013 Fetesti

71    Jr.IV F    Transilvania Brasov - Tricolorul Breaza

72    Jr.IV F    CSM Pascani - CSS Fagaras

73    Jr.IV F    Sporting Ghimbav - Corona Brasov

74    Jr.IV F    CSM Fagaras - Arsenal Taureni (B)

75    Jr.IV F     Arsenal Taureni - HC Jimbolia


76    Jr.IV M   ACS PITICU' 2013 Fetesti - CS TRICOLORUL Breaza

77    Jr.IV M   L.P.S Tg. Jiu - CS SPORTING Ghimbav

78    Jr.IV M   CS TECTONIC Bucuresti - CSA STEAUA Bucuresti 

 

MINIHANDBAL

 

DUMINICA 28.08.2016

 

7    MINI M    CS SPORTING Ghimbav - CS TRANSILVANIA Brasov 

8    MINI M    CS TESCTONIC Bucuresti - AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

9    MINI M    ACS DSCL SPORT CARACAL - L.P.S. Tg . Jiu 

 

LUNI 29.08.2016

 

28    MINI F     AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA - CS SPORTING Ghimbav    

29    MINI F    CSS 6 Bucuresti - CS CURTEA DE ARGES "B"

30    MINI F    CS TECTONIC Bucuresti  - CS CURTEA DE ARGES "A"

31    MINI F    CS SPORTING Ghimbav - CS CURTEA DE ARGES "A"

32    MINI F    CS CURTEA DE ARGES "B" - CS TECTONIC Bucuresti 

33    MINI F    CS "ASOCIATIA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA" - CSS 6 Bucuresti 

 

34    MINI M   CS TRICOLORUL Breaza - ACS DSCL SPORT CARACAL "B"

35    MINI M   CS TRANSILVANIA Brasov - L.P.S Tg. Jiu 

36    MINI M   AXIOPOLIS CERNAVODA - ACS DSCL SPORT CARACAL "A"

37    MINI M   CS SPORTING Ghimbav - CS TECTONIC Bucuresti 

38    MINI M   CS TECTONIC Bucuresti -CS TRANSILVANIA Brasov 

35    MINI M   ACS DSCL SPORT Caracal  "A" - CS SPORTING Ghimbav 

36    MINI M   ACS DSCL SPORT Caracal "B" -  AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

37    MINI M   L.P.S  Tg. Jiu - CS TRICOLORUL Breaza 

 

 

MARTI 30.08.2016

 

56    MINI F    CSS 6 Bucuresti - CS SPORTING Ghimbav 

57    MINI F    CS TECTONIC Bucuresti - CS "ASOCIATIA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA"

58    MINI F    CS CURTEA DE ARGES "A" - CS CURTEA DE ARGES "B"

59    MINI F    CS SPORTING Ghimbav - CS CURTEA DE ARGES "B"

60    MINI F    CS "ASOCIATIA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA" - CS CURTEA DE ARGES "A"

61    MINI F    CSS 6 Bucuresti - CS TECTONIC Bucuresti 

 

62   MINI M    CS TRANSILVANIA Brasov - CS TRICOLORUL Breaza 

63   MINI M    CS "ASOCIATIA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA" - L.P.S Tg.  Jiu 

64   MINI M    CS SPORTING Ghimbav - ACS DSCL SPORT Caracal "B"

65   MINI M    CS TECTONIC Bucuresti - ACS DSCL SPORT Cracal "A"

66   MINI M    ACS DSCL SPORT Caracal "A" - ACS TRANSILVANIA Brasov 

67   MINI M    ACS DSCL SPORT Caracal "B" - CS TECTONIC Bucuresti 

68   MINI M    L.P.S Tg. Jiu - CS SPORTING Ghimbav

69   MINI M    CS TRICOLORUL Breaza - CS "ASOCIATIA AXIOPOLOS SPORT CERNAVODA"

 

MIERCURI 31.08.2016

 

79    MINI F    CS TECTONIC Bucuresti - CS SPORTING Ghimbav 

80    MINI F    CS CURTEA DE ARGES "A" - CSS 6 Bucuresti 

81    MINI F    CS CURTEA DE ARGES "B" - CS "ASOCIATIA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA"

 

82    MINI M   ACS DSCL SPORT Caracal "A" - ACS DSCL SPORT Caracal "B"

83    MINI M   CS SPORTING Ghimbav - CS TRICOLORUL Breaza 

84    MINI M   CS TECTONIC Bucuresti - L.P.S Tg. Jiu 

85    MINI M   CS TRANSILVANIA Brasov - CS "ASOCIATIA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA"

86    MINI M   L.P.S. Tg. Jiu - ACS DSCL SPORT Caracal "A"

87    MINI M   CS TRICOLORUL Breaza - CS TECTONIC Bucuresti 

88    MINI M   ACS DSCL SPORT Caracal "B" - CS TRANSILVANIA Brasov

89    MINI M   CS "ASOCIATIA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA " - CS SPORTING Ghimbav 

 

 

 **************************************************************************

 

Jr.I, II si III

Marti 23.08.2016

 

Colina Universitatii

Game

Hour

Cat.

 

Result

1

08:30

Jr.1m

CSS DINAMO Brasov

CNOT Brasov

 11 - 30

2

09:40

Jr.1m

CT MEDIA Bucuresti A

LPS Roman

 28 - 21

3

10:50

Jr.1m

CT MEDIA Bucuresti B

LPS Brasov

 24 - 16

4

12:00

Jr.1m

FORTUNA Chisinau

CSS Fagaras

 28 - 17

5

13:10

Jr.2m

CYSS 3 MELITOPOL Ucraina

CS TRICOLORUL Breaza

 28 - 12

6

14:10

Jr.2m

CSS 2 Ploiesti

CSS 1 Ploiesti

 31 - 19

7

15:10

Jr.2m

FORTUNA Chisinau

CSS DINAMO Brasov

 22 - 21

8

16:10

Jr.1m

CT MEDIA Bucuresti A

CT MEDIA Bucuresti B

 24 - 18

9

17:20

Jr.1m

CSS Fagaras

LPS Brasov

 51 - 22

 

19:00

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE *** Coresi Shopping Resort

 

Scoala Generala Nr.19

Game

Hour

Cat.

 

Result

10

09:00

Jr.3f

CS TRANSILVANIA Brasov

CORONA Brasov

 22 - 17

11

10:20

Jr.3f

CSM Bucuresti

CSS Comanesti

 31 - 1

12

11:40

Jr.3f

HC ART Galati

CSS DINAMO Brasov

 27 - 19

 

19:00

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE *** Coresi Shopping Resort

 

Scoala Generala Nr.11

Game

Hour

Cat.

 

Result

13

08:30

Jr.1f

PLAVSKO LAKE Muntenegru

ACS CORONA 2010 Brasov

 Anulat

14

09:50

Jr.1f

ACS 181 Bucuresti

CSS Dinamo Brasov

 43 - 28

15

11:10

Jr.1f

CSM Bucuresti

CS DACIA Mioveni

 30 - 21

16

12:30

Jr.2f

ASC CORONA 2010 Brasov

CSS DINAMO Brasov

 33 - 23

17

13:40

Jr.2f

HC ART Galati

CS TRANSILVANIA Brasov 2

 23 - 16

18

14:50

Jr.2f

CS TECTONIC Bucuresti

CS TRANSILVANIA Brasov 1

 8 - 40

19

16:00

Jr.3f

CS AXIOPOLIS Cernavoda

CSS Sf. Gheorghe

 21 - 29

20

17:10

Jr.3f

CS TRANSILVANIA Brasov

CSM Bucuresti

 20 - 28

 

19:00

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE *** Coresi Shopping Resort

 

 

Miercuri 24.08.2016

 

Colina Universitatii

Game

Hour

Cat.

 

Result

21

08:30

Jr.1m

LPS Brasov

FORTUNA Chisinau

 16 - 38

22

09:40

Jr.1m

LPS Roman

CT MEDIA Bucuresti B

 40 - 19

23

10:50

Jr.1m

CSS DINAMO Brasov

CT MEDIA Bucuresti A

 26 - 19

24

12:00

Jr.1m

CNOT Brasov

CSS Fagaras

 37 - 22

25

13:10

Jr.2m

CSS 2 Ploiesti

CSS DINAMO Brasov

 21 - 14

26

14:10

Jr.2m

CSS 1 Ploiesti

CS TRICOLORUL Breaza

 37 - 17

27

15:10

Jr.1m

FORTUNA Chisinau

LPS Roman

 26 - 25

28

16:10

Jr.1m

CT MEDIA Bucuresti B

CSS DINAMO Brasov

 21 - 19

29

17:20

Jr.2m

FORTUNA Chisinau

CYSS 3 MELITOPOL Ucraina

 18 - 22

30

18:30

Jr.1m

CT MEDIA Bucuresti A

CNOT Brasov

 

 

Scoala Generala Nr.19

Game

Hour

Cat.

 

Result

31

08:30

Jr.3f

CSS DINAMO Brasov

CS TRANSILVANIA Brasov

 23 - 24

32

09:30

Jr.3f

CSS Comanesti

CSS Sf. Gheorghe

 12 - 26

33

10:30

Jr.3f

CSM Bucuresti

HC ART Galati

 25 - 18

34

11:30

Jr.3f

CORONA Brasov

CS AXIOPOLIS Cernavoda

 31 - 5

 

Scoala Generala Nr.11

Game

Hour

Cat.

 

Result

 

 

 

 

 

35

08:30

Jr.1f

CSS Dinamo Brasov

CSM Bucuresti

 13 - 25

36

09:50

Jr.1f

ACS CORONA 2010 Brasov

ACS 181 Bucuresti

 32 - 19

37

11:10

Jr.1f

CS DACIA Mioveni

CSM Ploiesti

 21 - 29

38

12:30

Jr.2f

ASC CORONA 2010 Brasov

CS TECTONIC Bucuresti

 39 - 8

39

13:40

Jr.2f

CSS DINAMO Brasov

CS TRANSILVANIA Brasov 2

 24 - 12

40

14:50

Jr.2f

CS TRANSILVANIA Brasov 1

HC ART Galati

 19 - 10

41

16:00

Jr.1f

ACS 181 Bucuresti

CSM Ploiesti

 

42

17:20

Jr.1f

ACS CORONA 2010 Brasov

CSM Bucuresti

 

43

18:30

Jr.2f

CS TECTONIC Bucuresti

CSS DINAMO Brasov

 

44

19:30

Jr.1f

CSS Dinamo Brasov

CS DACIA Mioveni

 

 

 

Joi 25.08.2016

 

Colina Universitatii

Game

Hour

Cat.

 

Result

45

08:30

Jr.2m

CS TRICOLORUL Breaza

FORTUNA Chisinau

 

46

09:30

Jr.2m

CYSS 3 MELITOPOL Ucraina

CSS 2 Ploiesti

 

47

10:30

Jr.2m

CSS DINAMO Brasov

CSS 1 Ploiesti

 

48

11:30

Jr.1m

CT MEDIA Bucuresti B

CNOT Brasov

 

49

12:40

Jr.1m

FORTUNA Chisinau

CT MEDIA Bucuresti A

 

50

13:50

Jr.1m

CSS Fagaras

CSS DINAMO Brasov

 

51

15:00

Jr.1m

LPS Brasov

LPS Roman

 

52

16:10

Jr.2m

FORTUNA Chisinau

CSS 2 Ploiesti

 

53

17:10

Jr.2m

CYSS 3 MELITOPOL Ucraina

CSS 1 Ploiesti

 

54

18:10

Jr.2m

CS TRICOLORUL Breaza

CSS DINAMO Brasov

 

55

19:10

Jr.1m

CNOT Brasov

FORTUNA Chisinau

 

 

Scoala Generala Nr.19

Game

Hour

Cat.

 

Result

56

08:30

Jr.3f

HC ART Galati

CS TRANSILVANIA Brasov

 

57

09:30

Jr.3f

CSS DINAMO Brasov

CSS Sf. Gheorghe

 

58

10:30

Jr.3f

CSM Bucuresti

CS AXIOPOLIS Cernavoda

 

59

11:30

Jr.3f

CSS Comanesti

CORONA Brasov

 

60

15:30

Jr.3f

HC ART Galati

CSS Comanesti

 

61

16:30

Jr.3f

CS AXIOPOLIS Cernavoda

CSS DINAMO Brasov

 

62

17:30

Jr.3f

CSS Sf. Gheorghe

CORONA Brasov

 

 

 

Scoala Generala Nr.11

Game

Hour

Cat.

 

Result

63

08:30

Jr.1f

CSS Dinamo Brasov

ACS CORONA 2010 Brasov

 

64

09:50

Jr.1f

CSM Ploiesti

CSM Bucuresti

 

65

11:10

Jr.1f

CS DACIA Mioveni

ACS 181 Bucuresti

 

66

12:30

Jr.2f

CSS DINAMO Brasov

CS TRANSILVANIA Brasov 1

 

67

13:40

Jr.2f

HC ART Galati

ASC CORONA 2010 Brasov

 

68

14:50

Jr.2f

CS TRANSILVANIA Brasov 2

CS TRANSILVANIA Brasov 1

 

69

16:00

Jr.1f

CSM Ploiesti

ACS Corona Brasov

 

70

17:20

Jr.2f

CS TECTONIC Bucuresti

HC ART Galati

 

71

18:30

Jr.2f

ASC CORONA 2010 Brasov

CS TRANSILVANIA Brasov 2

 

 

 

Vineri 26.08.2016

 

Colina Universitatii

Game

Hour

Cat.

 

Result

72

08:30

Jr.1m

CNOT Brasov

LPS Roman

 

73

09:40

Jr.1m

CSS DINAMO Brasov

LPS Brasov

 

74

10:50

Jr.1m

CT MEDIA Bucuresti A

CSS Fagaras

 

75

12:00

Jr.1m

CT MEDIA Bucuresti B

FORTUNA Chisinau

 

76

13:10

Jr.2m

CSS DINAMO Brasov

CYSS 3 MELITOPOL Ucraina

 

77

14:10

Jr.2m

CS TRICOLORUL Breaza

CSS 2 Ploiesti

 

78

15:10

Jr.2m

CSS 1 Ploiesti

FORTUNA Chisinau

 

79

16:10

Jr.1m

CNOT Brasov

LPS Brasov

 

80

17:20

Jr.1m

LPS Roman

CSS Fagaras

 

81

18:30

Jr.1m

CSS DINAMO Brasov

FORTUNA Chisinau

 

 

Scoala Generala Nr.19

Game

Hour

Cat.

 

Result

82

08:30

Jr.3f

CS TRANSILVANIA Brasov

CSS Comanesti

 

83

09:30

Jr.3f

CS AXIOPOLIS Cernavoda

HC ART Galati

 

84

10:30

Jr.3f

CSS Sf. Gheorghe

CSM Bucuresti

 

85

11:30

Jr.3f

CORONA Brasov

CSS DINAMO Brasov

 

 

12:30

 

 

 

 

86

13:30

Jr.3f

CS TRANSILVANIA Brasov

CS AXIOPOLIS Cernavoda

 

87

14:30

Jr.3f

CSS Comanesti

CSS DINAMO Brasov

 

88

15:30

Jr.3f

CSM Bucuresti

CORONA Brasov

 

89

16:30

Jr.3f

HC ART Galati

CSS Sf. Gheorghe

 

 

 

Scoala Generala Nr.11

Game

Hour

Cat.

 

Result

90

08:30

Jr.1f

 

 

 

91

09:50

Jr.1f

CSM Bucuresti

ACS 181 Bucuresti

 

92

11:10

Jr.1f

CSM Ploiesti

CSS Dinamo Brasov

 

93

12:30

Jr.2f

HC ART Galati

CSS DINAMO Brasov

 

 

13:40

Jr.1f

 

 

 

94

14:50

Jr.1f

CS DACIA Mioveni

ACS CORONA 2010 Brasov

 

95

16:00

Jr.1f

 

 

 

96

17:20

Jr.2f

CS TRANSILVANIA Brasov 2

CS TECTONIC Bucuresti

 

97

18:30

Jr.2f

CS TRANSILVANIA Brasov 1

ASC CORONA 2010 Brasov

 

 

Sambata 27.08.2016

 

Colina Universitatii

Game

Hour

Cat.

 

Result

98

08:30

Jr.2

Locul 5

Locul 6

 

99

09:30

Jr.2

Locul 3

Locul 4

 

100

10:30

Jr.1

CSS Fagaras

CT MEDIA Bucuresti B

 

101

11:40

Jr.1

LPS Brasov

CT MEDIA Bucuresti A

 

102

12:50

Jr.1

LPS Roman

CSS DINAMO Brasov

 

FESTIVITATEA DE PREMIERE ORA 15.30 SALA DE SPORT SC. 11

 

Scoala Generala Nr.19

Game

Hour

Cat.

 

Result

103

08:30

Jr.3f

CORONA Brasov

HC ART Galati

 

104

09:30

Jr.3f

CS AXIOPOLIS Cernavoda

CSS Comanesti

 

105

10:30

Jr.3f

CSS DINAMO Brasov

CSM Bucuresti

 

106

11:30

Jr.3f

CSS Sf. Gheorghe

CS TRANSILVANIA Brasov

 

107

12:30

Jr.2f

Locul 5

Locul 6

 

FESTIVITATEA DE PREMIERE ORA 15.30 SALA DE SPORT SC 11

 

 

Scoala Generala Nr.11

Game

Hour

Cat.

 

Result

108

08:30

Jr.2f

Locul 3

Locul 4

 

119

09:30

Jr.2f

Locul 1

Locul 2

 

110

10:30

Jr.2m

Locul 1

Locul 2

 

111

11:40

Jr.1f

Locul 5

Locul 6

 

112

12:50

Jr.1f

Locul 3

Locul 4

 

113

14:00

Jr.1f

Locul 1

Locul 2

 

FESTIVITATEA DE PREMIERE ORA 15.30

 

 

4th International Handball Tournament

FunSports CUP

Brasov, 22 – 27 august 2016

Echipe participante

 

Jr.I m

Jr.II m

Jr.I f

Jr.II f

Jr.III f

FORTUNA

Chisinau

CT MEDIA

Bucuresti

CSM

Bucuresti

CORONA

Brasov

HC ART

Galati

CT MEDIA A

 Bucuresti

CYSS 3 MELITOPOL Ucraina

CORONA

Brasov

CS TRANSILVANIA2 Brasov

CSM

Bucuresti

CT MEDIA B

Bucuresti

CSS 1

Ploiesti

CSM

Ploiesti

HC ART

Galati

CORONA

Brasov

CSS

Fagaras

CSS DINAMO

Brasov

ACS 181

Bucuresti

CSS DINAMO

Brasov

CS TRANSILVANIA

Brasov

LPS

Roman

CS TRICOLORUL

Breaza

CS DACIA

Mioveni

CS TRANSILVANIA1 Brasov

CS AXIOPOLIS

Cernavoda

CSS DINAMO

Brasov

CSS 2

Ploiesti

CSS Dinamo

Brasov

CS TECTONIC

Bucuresti

CSS

Sf. Gheorghe

LPS

 Brasov

 

 

 

CSS DINAMO

Brasov

CNOT

Brasov

 

 

 

CSS

Comanesti

 Regulament

Turneul International de Handbal Juniori– Cupa “FunSports” 2016 se va disputa in conformitate cu normele Federatiei Romane de Handbal.

 

Sistem competitional

Se vor alcatui grupe in functie de numarul de echipe inscrise in turneu, iar jocurile vor fi stabilite conform tabelei Berger.

 

Durata jocurilor

Fiecare joc se va disputa pe durata a doua reprize de 30 minute pentru juniori 1, 25 de minute pentru juniori 2 si 3, 20 de minute pentru juniori 4, cu o pauza de  5 minute intre reprize..

 

Situatii speciale

In cazul in care un joc deja inceput va fi suspendat din cauze de forta majora sau din alte motive ce nu tin de organizatori,  jocul va fi considerat finalizat cu rezultatul din momentul intreruperii.

In cazul in care jocul nu incepuse acesta va fi reprogramat dupa cum vor dispune organizatorii.

Inainte de primul joc din competitie, fiecare echipa trebuie sa efectueze poza oficiala de grup solicitata de organizatori pentru arhiva competitiei.

 

Numarul de jucatori si rezerve 

O echipa poate fi compusa din maximum 16 jucatori, un antrenor, un antrenor secund, un preparator fizic (maseur) si un medic.

Unul dintre jucatori este capitanul echipei si el trebuie sa fie identificat ca atare pe foaia de arbitraj.

Jucatorii care nu sunt în joc trebuie sa fie asezati pe banca pentru rezerve a echipei.

Nu este admisa folosirea unui jucator intr-o alta echipa in afara celei in care a fost inscris pe tabel, chiar daca apartine aceluiasi club. Doar jucatorii inscrisi pe tabel au dreptul de a participa la joc. Listele cu componenta echipelor vor fi inmanate organizatorilor pana la inceperea competitiei.  

La cerere, jucatorii au obligatia de a prezenta documentele doveditoare inainte de meci.

Fiecare echipa trebuie sa aiba propriul antrenor.

 

Foaia de joc

Cu 15 minute inainte de fiecare joc, reprezentantii echipelor vor trebui sa prezinte mesei oficiale si arbitrilor tabelul cu jucatorii + oficialii si documentele de identitate ale jucatorilor (certficat de nastere in original, buletin sau pasaport sau legitimatie de jucator).

Echipa de start va fi notata in foaia de joc pe care delegatii tuturor echipelor o vor gasi la masa oficiala.

 

Echipamentul

Toate echipele vor purta tricouri prevazute cu numar(-e) pe spate, de aceeiasi culoare si aceste numere vor trebui sa coincida cu cele inscrise in foaia de joc.

 

Punctualitate

Echipele trebuie sa fie pregatite de joc cu 15 minute inaintea startului partidei.

In cazul in care la ora stabilita de incepere a jocului oricare dintre echipe nu este prezenta pe teren, aceasta va dispune de o perioada de 5 minute pentru a se alinia la startul partidei in caz contrar urmand sa piarda acel joc cu scorul de 10 la 0.

In cazul in care echipa care nu se prezinta la ora meciului pe teren din motive intemeiate pe care le vor comunica organizatorilor, partida se va reprograma.

 

Sanctiuni - Norme disciplinare

În functie de aprecierea arbitrului si în functie de gravitatea ofensei, sanctiunile care vor fi aplicate si înregistrate în foaia de arbitraj sunt:

PENALIZARE - Prima conduita nesportiva în meci a oricarui membru al echipei va fi penalizata cu cartonas galben.

ELIMINARE : - la 2 cartonase galbene primite de un jucator acesta este eliminat timp de 2 minute

- Pentru anumite faulturi , sanctiunea este direct eliminare pe timp de 2 minute fara a se tine cont daca jucatorul a primit anterior un avertisment.

 - Un membru al echipei care a fost sanctionat cu eliminare 2 minute nu va mai juca timp de 2 minute. La 3 astfel de eliminari  ale  aceluiasi jucator, acesta primeste cartonas rosu si este eliminat fara drept de a mai intra in tot restul meciului .

- Cartonasul rosu aratat direct unui jucator fara a mai fi avertizat anterior duce la eliminarea acestuia pe toata durata jocului. In aceasta situatie, echipa va juca timp de 2 minute in inferioritate numerica dupa care un alt jucator ii va putea lua locul in teren.   

Pentru intocmirea clasamentului se va tine cont doar de foile oficiale de joc.

 

Comportamentul echipelor

Daca o echipa demonstreaza in timpul turneului o atitudine violenta (protesteaza la deciziile arbitrilor, duritati asupra rivalilor, proteste la adresa organizatorilor etc., aceasta poate fi automat exclusa din turneu.

Toate cazurile de excludere din competitie vor fi raportate in amanunt forului federativ la care este asociat clubul sau jucatorul exclus din turneu.

Delegatii echipelor vor fi direct responsabili de atitudinea si comportamentul propriilor jucatori in relatia cu arbitrii, colegii, adversarii, publicul, organizatorii si materialele ce apartin bazei sportive (vestiare, banci de rezerva etc.)

Organizatorii vor inspecta vestiarele impreuna cu delegatii echipelor implicate inainte si dupa fiecare joc.

In cazul distrugerilor totale sau partiale ale materialelor ce apartin bazei sportive (vestiare, banci de rezerva , scaune din tribuna etc.) delegatul, echipa si persoana care a provocat distrugerile sunt direct responsabili.

 

Inscrierea echipelor si a  jucatorilor

O echipa este considerata  inscrisa la Turneul International de Handbal Juniori – Cupa FunSports 2016  dupa ce a achitat taxa de participare si 25 % din costurile pentru cazare si masa. 

Dupa inscrierea echipei, reprezentantii acesteia au obligatia de a transmite organizatorilor  in cel mai scurt timp lista jucatorilor ce vor reprezenta echipa la turneu.

Tabelul cu jucatorii trebuie sa contina stampila clubului si sa fie avizat de un medic sportiv.

 

Arbitrii

Toate partidele competitiei vor fi arbitrate de arbitrii desemnati de catre organizatori.

Arbitrul va reprezenta autoritatea maxima pe terenul de joc si va avea puteri depline pentru a suspenda sau anula vreun joc in cazul in care va observa orice atitudine negativa din partea vreunei echipe.

 

Contestatii

Orice contestatie sau reclamatie vor trebuie sa fie prezentate in scris fie la biroul central al turneului, fie la oficialul terenului, intr-un interval de timp de 10 de minute de la finalizarea jocului contestat.

Organizatorii nu accepta reclamatii sau contestatii scrise ce fac referire la deciziile arbitrilor.

Pentru verificarea contestatiilor delegatii echipelor sunt obligati sa prezinte certificatul de nastere in original, pasaportul sau carnetul de legitimare. Pentru ca o contestatie sa fie validata se va plati o suma de 100 RON  la sediul central al turneului.

Contestatia va fi solutionata la sfarsitul zilei de competitie.

 

Comitetul competitiei

Comitetul turneului se va reuni la finalul fiecarei zile de competitie si va analiza toate incidentele din acea zi.

Toate deciziile Comitetului Competitiei sunt definitive si toti participantii vor trebui sa le accepte ca atare.

 

♦ Programul jocurilor

Comitetul de Organizare isi rezerva dreptul de a efectua schimbari in programul competitiei, atat in alcatuirea grupelor, cat si a orelor de disputare a jocurilor sau a terenurilor.

Toate aceste schimbari vor fi comunicate in cel mai scurt timp reprezentantilor echipelor implicate, dar in acelasi timp vor fi afisate si pe pagina web a turneului www.funsports.ro, unde veti gasi si rezultatele partidelor in timp real.

 

♦ Asigurari

Toti delegatii echipelor vor trebui sa detina asigurari pentru proprii jucatori, atat in interiorul, cat si in exteriorul terenurilor de joc si sa le prezinte la biroul central al turneului.

Organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele leziuni sau boli aparute in timpul turneului, la fel cum organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele lucruri pierdute sau furate.

 

♦ Acceptarea criteriilor

Echipele inscrise la Turneul International de Handbal Juniori – Cupa FunSports 2016 accepta regulamentul creat de organizatori pentru acest turneu.

 

Criterii de întocmire a clasamentului

Clasamentul se face prin adiţiune de puncte, astfel:

a) 3 puncte - joc câştigat

b) 1 punct - joc egal

c) 0 puncte - joc pierdut

 

 Departajarea finală a două sau mai multe echipe aflate la egalitate de puncte se face după următoarele criterii aşezate în ordine:

a) rezultatul în puncte între echipele în cauză;

b) diferenţa de goluri în meciurile directe;

c) cel mai mare număr de goluri marcate, în deplasare, în meciurile directe;

d) diferenţa de goluri în toate meciurile;

e) cel mai mare număr de goluri marcate în toate meciurile.

 

La jocurile de clasament, în caz de egalitate departajarea se face prin executarea aruncărilor de la 7 metri, in numar de 5 aruncari. Daca si dupa aruncarile de la 7 m scorul este egal, se vor continua aruncari de la 7 m, iar echipa care va rata prima va pierde.

 

La festivitatea de premiere echipele castigatoare  vor alinia doar sportivii inscrisi in tabel (max. 16)

Prezenta este obligatorie la festivitatea de premiere!

 

OBIECTIVELE  TURNEULUI:

- promovarea handbalului la noi in tara;

- asigurarea unor conditii alternative de antrenament si pregatire pentru cluburi;

- cresterea spiritului competitional;

- crearea unei ierarhii valorice ca preambul la campionatele nationale.

 

Turneul este organizat sub tutela Federatiei Romane de Handbal si se va desfasura in conformitate cu regulile si regulamentele de joc impuse de aceasta.

 

CATEGORII SPORTIVE:

Juniori I, feminin si masculin                                    1998/1999

Juniori II, feminin si masculin                                    2000/2001

Juniori III, feminin si masculin                                  2002/2003

Juniori IV, feminin si masculin                                  2004/2005

Juniori V, feminin si masculin                                    2006/2007

 

 

FACILITATI:

Organizatorii asigura:

-   Accesul echipelor la salile de sport pe toata durata turneului;

-   Servicii de arbitraj;

-   Asistenta medicala;

-   Dineu oficial si petrecerea sportivilor;

-   Premii, cupe, medalii, diplome;

- Informatii la cald (stiri, rezultate, foto-video) pe site-ul organizatorului www.funsportscup.com

 

 CATEGORII

 
Categoria I: 22-27 august 2016
 
I. F/M: U18 JR I
I. F/M: U16 JR II
I. F/M: U14 JR III
 
Categoria II: 28-31 august 2016
 
II.F/M: U12 JR IV
II.F/M: U10 Minihandbal 
 
Atentie: Nu este admisa folosirea unui jucator intr-o alta echipa in afara celei in care a fost inscris pe tabel, chiar daca apartine aceluiasi club. Doar jucatorii inscrisi pe tabel au dreptul de a participa la joc. Listele cu componenta echipelor vor fi inmanate organizatorilor pana la inceperea competitiei. Pentru alte detalii privind regulamentul de concurs, va rugam consultati sectiunea Competitie/Regulament.
___________________________________________________________________
 
DURATA MECIURILOR:
 
Categoria I:  
 F/M U18: 2 x 30 min
F/M U16, U 14: 2 x 25 min
 
Categoria II:  
 F/M U12, U 10: 2 x 20 min
___________________________________________________________________
 
INSCRIERE:
 
Pentru inscrierea in competitie va rugam descarcati, completati si trimiteti  formularul de inscriere pe e-mail sau fax sau inscrieti-va online.
Termenul de inscriere online este: 18 iulie 2016
 
Taxa de participare: 300 lei / echipa
Pentru echipele din Brasov, taxa de participare este de 400 lei / echipa.
 
Taxa de participare se va achita in momentul inscrierii echipei, nu mai tarziu de 18 iulie 2016. Echipa va fi considerata ca inscrisa in turneu numai dupa plata taxei de participare.
 
De asemenea, echipele inscrise au obligatia de a plati pana la 18 iulie 2016 cuantumul a 25% din costurile pentru cazare si masa.
18 iulie 2016 este termenul limita pentru inscrierile online.
 
Echipele care se inscriu dupa termenul limita (18 iulie 2016) vor plati o taxa de participare cu 50% mai mare. Mai mult, acestea nu mai pot beneficia de discount-urile oferite de organizatori (de ex: 16/1 discount).
 
Inscrierile vor fi confirmate si validate pana la data de 22 iulie 2016.
 
Platile se vor face in contul organizatorului, deschis la BCR Brasov, nr cont: 
RO 92 RNCB 0053116710510001
sau Trezoreria Brasov, nr cont:
RO 31 TREZ 1315069XXX011411
 
Atentie: Numarul de locuri este limitat.
Cupa FunSports functioneaza pe principiul primul venit, primul servit.
 
Organizatorii asigura, la cerere, o perioada de pregatire inainte de turneu, in aceleasi conditii si locatii.
___________________________________________________________________
 
CONDITII DE PARTICIPARE
 
▪ Daca participarea la turneu este anulata pana la data de 1august  2016, se va returna 50 % din suma platita. In cazul in care participarea se anuleaza dupa aceasta data, sumele platite nu pot fi returnate.
________________________________________
 
DOCUMENTE
 
Echipele vor prezenta:
 
▪ documente de identitate 
▪ tabel nominal cu sportivii si data nasterii (min. 12,  max. .... jucatori plus 2 insotitori)
▪ vize medicale
▪ 2 randuri de echipament de culoare diferita
▪ cel putin o minge
 
La cerere, jucatorii au obligatia de a prezenta documentele doveditoare inainte de meci.
 
!!! Fiecare echipa trebuie sa aiba propriul antrenor. Daca acelasi antrenor se prezinta cu mai multe echipe, organizatorii nu-si asuma raspunderea pentru eventualele probleme sau inconveniente care pot aparea. (de ex. suprapunerea meciurilor) Atentionam participantii ca nu se vor efectua schimbari in program pentru acest motiv. 
________________________________________
 
Meciurile se vor disputa simultan pe terenuri diferite, asadar fiecare echipa trebuie sa aiba propriul antrenor.
Competitia se desfasoara in concordanta cu regulamentele FRH si IHF. Sistemul de joc va fi decis dupa finalizarea inscrierilor, in functie de numarul echipelor participante. Fiecare echipa are garantat cel putin un meci pe zi.
 
 

INSCRIERI:

Taxa de inscriere: 300 lei / echipa.

Data limita de inscriere este  01 iulie 2016.

Atentie! Numarul de locuri disponibile este limitat!

 

Inscrierea se va face prin solicitare scrisa din partea clubului pe e-mail sau fax. Se vor specifica: nr. de  echipe inscrise in concurs si denumirea completa a acestora, categoria sportiva, nr. de persoane (sportivi, antrenori, oficiali sau terti),  date de contact.  

Pentru ca inscrierea sa fie valida, echipele vor achita taxa de inscriere in contul organizatorului pana cel tarziu la data de  01 iulie 2016.

Dupa validare, echipele inscrise in turneu vor fi afisate pe site-ul organizatorului.

 

CONTACT: 

Cristina Romila - Manager Sportiv

Tel/Fax:  0268.311.266

Mobil:     0720.256.393 

    0744.311.266

               0743.200.800

E-mail: office@funsports.ro

Web:   www.funsportscup.com

 

 

 

 

4th International Handball Tournament

FunSports CUP

Brasov, 22 – 27 august 2016

        

CLASAMENT FINAL

 

Juniori I-fem.

Golgeterul categoriei

Banciu Alexandra  -  ACS 181 Bucuresti

Cel mai bun portar

Ciausescu Cristina  -  CSM Bucuresti

Cel mai bun jucator

Tirca Sorina  -  ACS Corona Brasov

 

Locul 1  ACS Corona Brasov

Locul 2  CSM Bucuresti

Locul 3  CSM Ploiesti

Locul 4  CS Dacia Mioveni 2012

Locul 5  ACS 181 Bucuresti

Locul 6  CSS Dinamo Brasov

 

Juniori II-fem.

Golgeterul categoriei

Caprar Oana  -  ACS Corona Brasov

Cel mai bun portar

Kicsi Evelin  -  CS Transilvania Brasov

Cel mai bun jucator

Curta Ane Marie  -  ACS Corona Brasov

 

Locul 1  ACS Corona Brasov

Locul 2  CS Transilvania Brasov

Locul 3  HC ART Galati

Locul 4  CSS Dinamo Brasov

Locul 5  CS Tectonic Bucuresti

Locul 6 CS Transilvania2 Brasov

 

Juniori III-fem.

Golgeterul categoriei

Vieru  Sorina  -  CS Transilvania Brasov

Cel mai bun portar

Radoi Raluca  -  ACS Corona Brasov

Cel mai bun jucator

Olaru Georgiana Adelina  -  CS Transilvania Brasov

 

Locul 1  ACS Corona Brasov

Locul 2  CSM Bucuresti

Locul 3  HC ART Galati

Locul 4  CS Transilvania Brasov

Locul 5  CSS Dinamo Brasov

Locul 6 CSS Sf. Gheorghe

Locul 7  CS Axiopolis Cernavoda

Locul 8 CSS Comanesti

 

Juniori I-male

Golgeterul categoriei

Giurgiu Paul  -  CSS Fagaras

Cel mai bun portar

Neagu Liviu  -  CT Media Bucuresti

Cel mai bun jucator

Ilcovici Igor  -  SSSN2 Fortuna Chisinau

 

Locul 1  SSSN2 Fortuna Chisinau

Locul 2  CSS Fagaras

Locul 3  CT Media Bucuresti

Locul 4  LPS Roman

Locul 5  CSS Dinamo Brasov

            Locul 6 CT Media-A Bucuresti

Locul 7  LPS Brasov

Locul 8 CNOT Brasov*

 

Juniori II-male

Golgeterul categoriei

Stanescu Andrei  -  CSS Ploiesti (1)

Cel mai bun portar

Motoriu Mihai  -  CSO Tricolorul Breaza

Cel mai bun jucator

Greblev Ilya  -  CYSS Melitopol Ucraina

 

Locul 1  CYSS Melitopol Ucraina

Locul 2  CSS Ploiesti (1)

Locul 3  CSS Dinamo Brasov

Locul 4  CSO Tricolorul Breaza

Locul 5  CSS Ploiesti (2)

Locul 6  SSSN2 Fortuna Chisinau*

 

Juniori IV-fem.

Golgeterul categoriei

Boldi Dominica  -  HC Arsenal Taureni

Cel mai bun portar

Stoica Daria  -  HC Arsenal Taureni

Cel mai bun jucator

Siminiuc Diana  -  HC Jimbolia

 

Locul 1  HC Arsenal Taureni

Locul 2  HC Jimbolia

Locul 3  CSS Fagaras

Locul 4  HC Arsenal Taureni `B`

Locul 5  ACS Corona Brasov

Locul 6 CS Sporting Ghimbav

Locul 7  CSM Pascani

Locul 8 CSO Tricolorul Breaza

Locul 9  Corona Brasov

Locul 10 ACS Transilvania Basov

Locul 11  ACS Piticu` 2013 Fetesti

Locul 12 CS Tectonic Bucuresti

 

 

Juniori IV-male

Golgeterul categoriei

Toma Mihnea  -  CSA Steaua Bucuresti

Cel mai bun portar

Stefan Erik  -  CSA Steaua Bucuresti

Cel mai bun jucator

Leoampa Andrei  -  CS Sporting Ghimbav

 

Locul 1  CS Sporting Ghimbav

Locul 2  CSA Steaua Bucuresti

Locul 3  ACS Piticu` 2013 Fetesti

Locul 4  CSO Tricolorul Breaza

Locul 5  CS Tectonic Bucuresti

Locul 6  LPS Tg. Jiu

 

 

Minihandbal-fem.

 

Locul 1

CSS 6 Bucuresti

CS Axiopolis Cernavoda

CS Curtea de Arges `A`

CS Curtea de Arges `B`

CSO Tricolorul Breaza

CS Tectonic Bucuresti

ACS Transilvania Brasov

CS Sporting Ghimbav

 

 

Minihandbal-male

 

Locul 1

LPS Tg. Jiu

ACS Transilvania Brasov

CS Tectonic Bucuresti

CS Axiopolis Cernavoda

CSO Tricolorul Breaza

ACS DSCL Sport Caracal `A`

ACS DSCL Sport Caracal `B`

CS Sporting Ghimbav

 

 

 

 

 

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere