Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

Sah Cupa Transilvania

 

 

CONCURS INTERNATIONAL DE SAH CLASIC - CUPA TRANSILVANIA

Brasov, 1-10 august 2011 text

Organizatori: Federatia Romana de Sah, Universitatea Transilvania din Brasov, CSU Brasov, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Brasov, FunSports

Locatie: Romania, Brasov, Aula Universitatii Transilvania din Brasov

Sala de joc: Sala Mare din Aula Universitatii Transilvania din Brasov

Sala de joc dispune de caldura, luminozitate, liniste si acces delimitat.

Perioada: 01 August- 10 August 2011

Arbitri si oficiali: organizatorii asigura pentru toti oficialii FR Sah cheltuielile pentru masa, cazare, transport, precum si baremul de arbitraj.

Promovare: online pe www.funsports.ro (organizare conferinta de presa, stiri, comunicate de presa, articole, interviuri, declaratii la cald pe internet).

Organizatorii realizeaza si distribuie materiale promotionale: afise, mape de prezentare, pliante, bannere, etc).

Program:

  • 01 august 2011: sosirea delegatiilor, validare acte, cina festiva
  • 02 - 09 august 2011: in fiecare zi o runda, orele 14:30 – 19:30
  • 03 - 07 august 2011: turneul B si turneul C pentru copii (9 runde)
  • 04 august 2011: runda, orele 09:30 – 14:00
  • 04 august 2011: excursie “Acasa la Dracula”, transport si intrare gratuite
  • 06 august 2011: turul orasului Brasov, vizitarea obiectivelor turistice
  • 07 august 2011: turul orasului Brasov, vizitarea obiectivelor turistice
  • 10 august 2011: ultima runda orele 9:30 – 14:00
  • 10 august 2011: festivitatea de premiere orele 15:30

Concurs:

Prima runda va incepe pe data de 02 August 2011 la ora 14:30.

Timpul de gandire pentru open va fi de 1h si 30 min plus 30 de secunde pentru fiecare mutare.

Participantii la open-ul de copii vor avea timpul de gandire de 61 min pentru fiecare; concursul se va desfasura in perioada 03.08 - 07.08.2011 si va avea 9 runde.

Premii: Pe langa traditionalele diplome, medalii si trofee, castigatorii vor fi recompensati cu premii in valuta (euro), astfel:

 MasculinFeminin 
Loc. I700500Euro
Loc. II450300Euro
Loc. III325200Euro
Loc. 4250140Euro
Loc. 5140100Euro
Loc. 610070Euro
Sub ELO 2300 Sub ELO 2200 
Loc. I125 EuroLoc.I125 Euro
Loc. II75 EuroLoc.II75 Euro
Loc. III50 EuroLoc.III50 Euro

Premiile au valoare neta.

Open -ul de copii baieti si fete, locurile I, II si III vor fi premiate cu cupe si suveniruri din partea organizatorilor.

Sportivii participanti vor cumula premiile.

Premiile sunt garantate indiferent de numarul de participanti.

Organizatorii asigura:

  • transmisia LIVE a evenimentului pe internet
  • servicii de securitate si asistenta medicala
  • materiale sportive si echipamente tehnice
  • excursie “Acasa la Dracula”, vizitarea castelului Bran
  • dineu oficial, petrecere organizata in cinstea participantilor
  • turul orasului Brasov, cu vizitarea celor mai importante obiective turistice
  • suveniruri pentru toti participantii

Cupa Transilvania - fete U 12

No. Name FED Rtg
1 II Bucur Denisa-Andreea ROU 1381
2 II Vrencian Lilla ROU 1252
3 III Ugron Anna ROU 1225
4 III Marica Edina ROU 1216
5 II Pelin Ana-Maria ROU 1211
6 Benko Timea ROU 1201
7 Dubenco Alexandra MDA 1201
8 Gherghel-Butan Maria ROU 1201
9 Panaete Andreea-Delia ROU 1201
10 Stefanita Natalia ROU 1201
11 Suciu Ruxandra-Ioana ROU 1201

Cupa Transilvania - baieti U 12

No. Name FED Rtg Club/City
1 I Negulici Andrei-Daniel ROU 1883 Club Sportiv Logic 64 Brasov
2 I Miloi Pavel-Dan ROU 1722 Asociatia „sport Club Corona
3 II Dumitrescu George-Mihai ROU 1638 Clubul Sportiv De Sah Ioios
4 II Stejeroiu Vlad ROU 1587 Club Sportiv Logic 64 Brasov
5 II Angheluta Filip ROU 1443 Cs „siciliana” Bucuresti
6 II Gaitan Mihnea-Victor ROU 1378 Club Sportiv Logic 64 Brasov
7 II Togan Vlad ROU 1333 Club Sportiv Logic 64 Brasov
8 II Voinescu David-Ioan ROU 1320 Clubul Sportiv ” Sah Club Bras
9 III Vasiloiu Adrian-Mihai ROU 1299 Clubul Sportiv De Sah Ioios
10 III Gherghel-Butan Mircea ROU 1284 Clubul Sportiv ” Sah Club Bras
11 III Flueras Robert-Lucian ROU 1264 Clubul Sportiv „computer Chess
12 III Purece Victor ROU 1231 Asociatia „sport Club Corona
13 III Donosie Bogdan-Mihai ROU 1228 Club Sportiv Logic 64 Brasov
14 III Raduta-Gib Stefan-Vladimir ROU 1227 Club Sportiv Logic 64 Brasov
15 III Gurzau Roland ROU 1223 Cs „universitar” Brasov
16 II Ilie Alexander ROU 1216 Clubul Sportiv De Sah Ioios
17 III Varga Raoul ROU 1216 Clubul Sportiv „scoala Maiestr
18 III Andreescu Darie-Ioan ROU 1205 Asociatia Cs Sah Chindia Târgo
19 Nema Alexandru-David ROU 1204 Asociatia „sport Club Corona
20 Baboiu Radu-Mihail ROU 1201 Clubul Sportiv ” Sah Club Bras
21 Chiscop Ioan ROU 1201 Club Sportiv Logic 64 Brasov
22 Cocis Tudor-Nicolae ROU 1201 Clubul Sportiv „computer Chess
23 Dumitrache Rares-Petru ROU 1201 Clubul Sportiv De Sah Ioios
24 Omota Vlad NED 1201 OLANDA
25 Osorhean Sergiu-Andrei ROU 1201 Clubul Sportiv De Sah Ioios
26 Raicu Matei ROU 1201
27 Someseanu Adrian ROU 1201 Club Sportiv Logic 64 Brasov

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere