Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

Cupa Universitatii Transilvania Editia I Baschet Feminin si Masculin

 

 

Universitatea Transilvania din Brasov in colaborare cu Clubul Sportiv Universitatea Brasov si Clubul Sportiv Transilvania Brasov, organizeaza in perioada 24 - 27 februarie 2015 pe Colina Universitatii Transilvania din Brasov,editia I a  Cupei Universitatii Transilvania de Baschet Femnin si Masculin

 

Echipe Inscrise Feminin

1. Constructii

2. DPM

3. Silvicultura

4. SEAF

 

Sistem Competitional

 

Etapa I Feminin

Joc

Loc

Data

Ora

Constructii - DPM

Scol 1

24.02

11:15

Silvicultura - SEAF

Scol 2

24.02

11:15

 

 

Etapa II Feminin

Joc

Loc

Data

Ora

Constructii - Silvicultura

Scol 1

25.02

11:15

 SEAF - DPM

Scol 2

25.02

11:15

 

Etapa III  Feminin

Joc

Loc

Data

Ora

DPM – Silvicultura

Scol 1

26.02

11:15

Constructii  - SEAF

Scol 2

26.02

11:15

 

Finala Feminin

Joc

Loc

Data

Ora

Ocupanta loc I – Ocupanta Loc II

Scol 1

27.02

17:00

 

Echipe Inscrise Masculin

Grupa A

1. EFSM

2. Medicina

3. IESC 2

4. DPM

5.SEAF

6. Constructii 1 ( Cap. Popescu Stefan )

 

Grupa B

1. Constrauctii 2 ( Cap. Tota Nicolae )

2. Silvicultura

3. SIM

4. IESC 1 ( Cap. Bizetic Naum )

5. IM

6. IESC 3 ( Cap. Hotar George )

 

 

Sistem Competitional

 

Etapa I Grupa A Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

EFSM – Constructii 1

Scol 1

24.02

09:00

Medicina - SEAF

Scol 1

24.02

09:45

IESC 2 – DPM

Scol 1

24.02

10:30

 

 

Etapa II Grupa A Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

Constructii 1 - DPM

Scol 1

24.02

16:00

SEAF – IESC2

Scol 1

24.02

16:45

EFSM - Medicina

Scol 1

24.02

17:15

 

Etapa III Grupa A Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

Medicina  – Constructii 1

Scol 1

25.02

09:00

IESC 2 - EFSM

Scol 1

25.02

09:45

DPM - SEAF

Scol 1

25.02

10:30

 

Etapa IV Grupa A Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

SEAF -  Constructii 1

Scol 1

26.02

09:00

EFSM - DPM

Scol 1

26.02

09:45

Medicina – IESC 2

Scol 1

26.02

10:30

 

Etapa V Grupa A Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

IESC 2 – Constructii 1

Scol 1

26.02

16:00

DPM - Medicina

Scol 1

26.02

16:45

SEAF - EFSM

Scol 1

26.02

17:15

 

 

 

Etapa I Grupa B Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

Constructii 2 – IESC 3

Scol 2

24.02

09:00

Silvicultura - IM

Scol 2

24.02

09:45

SIM – IESC 1

Scol 2

24.02

10:30

 

 

Etapa II Grupa B Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

IESC 3 – IESC 1

Scol 2

24.02

16:00

IM – SIM

Scol 2

24.02

16:45

Constructii 2 - Silvicultura

Scol 2

24.02

17:15

 

Etapa III Grupa B Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

Silvicultura – IESC 3

Scol 2

25.02

09:00

SIM – Constructii 2

Scol 2

25.02

09:45

 IESC 1 - IM

Scol 2

25.02

10:30

 

Etapa IV Grupa B Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

IM – IESC 3

Scol 2

26.02

09:00

Constructii 2 – IESC 1

Scol 2

26.02

09:45

Silvicultura - SIM

Scol 2

26.02

10:30

 

Etapa V Grupa B Masculin

Joc

Loc

Data

Ora

SIM - IESC 3

Scol 2

26.02

16:00

IESC 1 - Silvicultura

Scol 2

26.02

16:45

IM - Constructii 2

Scol 2

26.02

17:15

 

Semifinale

Joc

Loc

Data

Ora

A1 – B2

Scol 1

27.02

11:00

B1 – A2

Scol 1

27.02

12:00

 

Finale

Joc

Loc

Data

Ora

Pierzatoare Sem 1 – Pierzatoare Sem  2, locurile 3 - 4 ( Masculin )

Scol 1

27.02

16:00

Castigatoare Sem. 1 – Castigatoare Sem. 2, locurile 1-2 ( Masculin )

Scol 1

27.02

18:00

 

 

 

La aceasta prima editie participa echipe de baschet feminin si masculin din cadrul celor 18 facultati ale Universitatii Transilvania din Brasov.Meciurile se vor desfasura in salile de sport ale Facultatii de Educatie Fizica si Sporturi Montane din cadrul Universitatii Transilvania situate pe Colina Universitatii.

 

Regulament Competitional:

 

- Regulamentul competitiei este Regulamentul Oficial al Jocului de Baschet , aprobat de Federatia Romana de Baschet ( http://www.frbaschet.ro/documente/ ), cu urmatoarele specificatii:

 * In faza grupelor cele 4 sferturi au 8 minute; la cererea conducatorilor echipelor, in ultimele doua minute ale sfertului patru se poate opri cronometrul atunci cand ' mingea este moarta' ; incepand cu faza semifinala si finala durata jocului este de patru sferturi a zece minute, cronometrul fiind conform cu Regulamentul Jocului de Baschet in ultimele 3 minute ale sfertului final.

* Fiecare echipa beneficiaza de maximum  2 time - out - uri / meci, unul pentru fiecare repriza.

* Meciurile din faza de calificare vor fi arbitrate de un singur arbitru.

- Jocurile se vor discuta la datele si orele stabilite, echipelor recomandandu-se sa se prezinte la sala cu minim 20 minute inainte de inceperea meciului.

- Jucatorii sunt obligati sa aiba echipament sportiv ( pantofi sport, pantaloni scurti, tricou ).

- In lipsa unei adeverinte medicale care sa ateste starea de sanatate, jucatorii participa la aceasta competitie pe propria raspundere din punct de vedere medical.

- La competitia feminina, sistemul de desfasurare este ' fiecare cu fiecare' , iar locurile I  si II vor disputa finala mare, iar la masculin din cele doua grupe de 6 echipe , se califica pentru faza semifinala primele doua echipe din fiecare serie, urmand a se discuta semifinale pe sistem incrucisat, apoi finala mica si mare.

Inscriere
Clasament

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere