Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

Cupa Funsports Handbal Editia a 3-a

 

 

 

Program Turneu

25.08.2015 

11.00 – 20.00 Sosirea echipelor, validare inscriere – Locatiile de cazare

20.00 Sedinta tehnica - Locatia: Hotel Excelsior

 

26.08.2015

8.30 – 19.00 Jocuri grupe

 

 

27.08.2015

8.30 – 20.30 Jocuri grupe

 

20.00 - Petrecerea sportivilor - CLUB MOVE - Adresa: str. Mihail Kogalnicenu, nr. 15

 

28.08.2015

8.30 – 19.30 Jocuri grupe

21.00 - Dineu oficiali - Hotel Excelsior

 

29.08.2015

8.30 – 19.30 Semifinale


 

30.08.2009

8.30 – 15.00 Finalele

16.00 Festivitatea de premiere si inchidere

Sala de sport - Sc. 11

Tournament schedule
25/08/2015
11.00 - 20.00 Arrival of teams, validation enrollment - accomodations
20.00 Technical Meeting

26/08/2015
8.30 - 19.00 Group games 

27/08/2015
8.30 - 20.30 Group games
 20.00 - Party for players - CLUB MOVE
28/08/2015
8.30 - 19.30 Group games
21.00 - Official dinner - Hotel Excelsior
 
29/08/2015
8.30 - 19.30 Semifinals

30.08.2009
8.30 - 15.00 Finals
16.00 Award ceremony and closing 

 

Echipe participante la turneu:

Juniori I-feminin

National Sports Academy of Macedonia A

National Sports Academy of Macedonia B

CSS Medias

CSS Hunedoara

CS Handbal Art Galati

CSS Dinamo Brasov

Juniori II-feminin

ACS CORONA 2010 Brasov A

National Sports Academy of Macedonia

ACS CORONA 2010 Brasov B

CSS Hunedoara

ACS Transilvania Brasov

CSS Dinamo Brasov

Juniori III-feminin

CS Buhusi

CS Handbal Art Galati

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

CSM Bucuresti

ACS Transilvania Brasov

ACS CORONA 2010 A

ACS CORONA 2010 B

Juniori I-masculin

CT Media Bucuresti

National Sports Academy of Macedonia A

National Sports Academy of Macedonia B

National Sports Academy of Macedonia C

CSS Fagaras

LPS Brasov

LPS Piatra Neamt

CNOT Romania

Juniori II-masculin

LPS Brasov

National Sports Academy of Macedonia

CT Media Bucuresti

CSS Fagaras

CSS Sighisoara 1

CSS Sighisoara 2

CSS 1 Mai Ploiesti

LPS Piatra Neamt

 

 

PROGRAM

Duminica 30.08.2015

 

Sala de sport – Scoala Generala Nr.19 Brasov

Nr.

Crt.

Ora

Cat.

Meciul

Rezultat

1

09:00

J 2-f

 

CST BRASOV

 

CSS HUNEDOARA

 

2

10:15

J 3-f

 

CSS BUHUSI

 

CORONA 2010 BRASOV B

 

3

11:30

J 2-f

 

CORONA 2010 BRASOV B

 

CSS DINAMO BRASOV

 

4

12:45

J 3-f

 

CST BRASOV

 

CSM BUCURESTI

 

5

14:00

J 3-f

 

CORONA 2010 BRASOV A

 

CSH ART GALATI

 

 

Sala mare de sport – Colina Universitatii Transilvania

Nr.

Crt.

Ora

Cat.

Meciul

Rezultat

1

08:00

J 2-m

 

CSS SIGHISOARA 1

 

LPS BRASOV

 

2

09:15

J 2-m

 

CSS FAGARAS

 

MACEDONIA

 

3

10:30

J 1-f

 

CSS HUNEDOARA

 

CSH ART GALATI

 

4

11:45

J 2-m

 

CT MEDIA BUCURESTI

 

LPS PIATRA NEAMT

 

5

13:00

J 1-f

 

CSS MEDIAS

 

MACEDONIA B

 

6

14:15

J 2-m

 

CSS 1 MAI PLOIESTI

 

CSS SIGHISOARA 2

 

 

Sala mare de sport – Scoala Generala Nr.11 Brasov

Nr.

Crt.

Ora

Cat.

Meciul

Rezultat

1

08:45

J 1-m

 

CSS FAGARAS

 

MACEDONIA B

 

2

10:15

J 1-m

 

LPS BRASOV

 

MACEDONIA A

 

3

11:30

J 1-m

 

LPS PIATRA NEAMT

 

CT MEDIA BUCURESTI

 

4

13:00

J 2-f

 

CORONA 2010 BRASOV A

 

MACEDONIA

 

5

14:30

J1-f

 

CSS DINAMO BRASOV

 

MACEDONIA A

 

16:00

FESTIVITATEA DE PREMIERE

Sala de Sport Sc. 11

 

 

 

 

 

 

 

INTERNATIONAL JUNIOR HANDBALL TOURNAMENT

FunSports Cup

3rd edition – Brasov – Roumania – 2015 

 

JUNIORI  I Masculin

Sala mare de sport

Scoala Generala Nr.11

1

CT Media Bucuresti

2

National Sports Academy of Macedonia A

3

National Sports Academy of Macedonia B

4

National Sports Academy of Macedonia C

5

CSS Fagaras

6

LPS Brasov

7

LPS Piatra Neamt

8

CNOT Romania

 

Nr.

Ora

Meciul

Rezultat

Miercuri 26.08.2015

1

09:55

National Sports Academy of Macedonia A

LPS Piatra Neamt

 27-20

2

11:05

CT Media Bucuresti

CNOT Romania

 15-42

3

12:15

National Sports Academy of Macedonia C

CSS Fagaras

 30-30

4

13:25

National Sports Academy of Macedonia B

LPS Brasov

 36-9

5

16:55

National Sports Academy of Macedonia C

National Sports Academy of Macedonia A

 23-36

6

18:05

National Sports Academy of Macedonia B

CNOT Romania

 17-39

Joi 27.08.2015

7

08:45

CNOT Romania

CSS Fagaras

 46-31

8

11:05

LPS Piatra Neamt

National Sports Academy of Macedonia B

 21-26

9

12:15

CT Media Bucuresti

National Sports Academy of Macedonia A

 17-32

10

13:25

LPS Brasov

National Sports Academy of Macedonia C

 11-38

11

18:05

CSS Fagaras

CT Media Bucuresti

 24-27

12

19:15

LPS Brasov

LPS Piatra Neamt

 14-39

Vineri 28.08.2015

13

08:45

National Sports Academy of Macedonia A

CNOT Romania

 19-25

14

09:55

National Sports Academy of Macedonia C

LPS Piatra Neamt

 20-34

15

11:05

National Sports Academy of Macedonia B

CT Media Bucuresti

 31-19

16

12:15

CSS Fagaras

LPS Brasov

 36-17

17

16:55

CNOT Romania

LPS Piatra Neamt

 10-0

18

18:05

CT Media Bucuresti

LPS Brasov

 35-11

Sambata 29.08.2015

19

08:45

CNOT Romania

LPS Brasov

 25-20

20

09:55

National Sports Academy of Macedonia A

National Sports Academy of Macedonia B

 18-11

21

12:15

CT Media Bucuresti

National Sports Academy of Macedonia C

 22-29

22

13:25

LPS Piatra Neamt

CSS Fagaras

 23-29

23

16:55

National Sports Academy of Macedonia A

CSS Fagaras

 28-23

24

18:05

National Sports Academy of Macedonia B

National Sports Academy of Macedonia C

 21-7

Duminica 30.08.2015

25

09:00

National Sports Academy of Macedonia C

CNOT Romania

 

26

10:15

CSS Fagaras

National Sports Academy of Macedonia B

 

27

11:30

LPS Brasov

National Sports Academy of Macedonia A

 

28

12:45

LPS Piatra Neamt

CT Media Bucuresti

 

 

 

JUNIORI I Feminin

Sala mare de sport

Scoala Generala Nr.11

1

National Sports Academy of Macedonia A

2

National Sports Academy of Macedonia B

3

CSS Medias

4

CSS Hunedoara

5

CS Handbal Art Galati

6

Dinamo Brasov

 

Nr.

Ora

Meciul

Rezultat

Miercuri 26.08.2015

1

14:35

National Sports Academy of Macedonia A

Dinamo Brasov

 26-27

2

15:45

National Sports Academy of Macedonia B

CS Handbal Art Galati

 15-19

3

19:15

CSS Medias

CSS Hunedoara

 24-35

Joi 27.08.2015

4

09:55

CS Handbal Art Galati

National Sports Academy of Macedonia A

 17-22

5

14:35

CS Handbal Art Galati

CSS Medias

 18-8

6

15:45

Dinamo Brasov

CSS Hunedoara

 26-27

7

16:55

National Sports Academy of Macedonia A

National Sports Academy of Macedonia B

 28-17

Vineri 28.08.2015

8

13:25

CSS Hunedoara

CS Handbal Art Galati

 23-10

9

14:35

CSS Medias

National Sports Academy of Macedonia A

 11-25

10

15:45

National Sports Academy of Macedonia B

Dinamo Brasov

 22-28

Sambata 29.08.2015

11

11:05

CSS Hunedoara

National Sports Academy of Macedonia B

 32-16

12

14:35

National Sports Academy of Macedonia A

CSS Hunedoara

 19-15

13

15:45

National Sports Academy of Macedonia B

CSS Medias

 20-28

14

19:15

Dinamo Brasov

CS Handbal Art Galati

 23-11

Duminica 30.08.2015

15

14:00

Loc5

Loc6

 

16

15:15

Loc3

Loc4

 

17

16:30

Loc1

Loc2

 

 

 

JUNIORI II Masculin

Sala Mare de Sport

COLINA UNIVERSITATII

1

LPS Brasov

2

National Sports Academy of Macedonia

3

CT Media Bucuresti

4

CSS Fagaras

5

CSS Sighisoara 1

6

CSS Sighisoara 2

7

CSS 1 Mai Ploiesti

8

LPS Piatra Neamt

 

Nr.

Crt.

Ora

Meciul

Rezultat

Miercuri 26.08.2015

1

08:45

LPS Brasov

LPS Piatra Neamt

 13-40

2

09:55

National Sports Academy of Macedonia

CSS 1 Mai Ploiesti

 18-16

3

11:05

CT Media Bucuresti

CSS Sighisoara 2

 14-27

4

16:55

LPS Piatra Neamt

CSS 1 Mai Ploiesti

 38-20

5

18:05

LPS Brasov

CSS Sighisoara 2

 23-32

Joi 27.08.2015

6

08:45

LPS Piatra Neamt

CSS Sighisoara 1

 25-21

7

09:55

CT Media Bucuresti

CSS Fagaras

 26-40

8

11:05

CSS Sighisoara 2

CSS Fagaras

 21-34

9

12:15

LPS Brasov

National Sports Academy of Macedonia

 18-29

10

16:55

CSS 1 Mai Ploiesti

CT Media Bucuresti

 25-19

11

18:05

National Sports Academy of Macedonia

CSS Sighisoara 1

 17-23

Vineri 28.08.2015

12

08:45

LPS Piatra Neamt

CSS Sighisoara 2

 39-11

13

09:55

CSS 1 Mai Ploiesti

CSS Sighisoara 1

 17-23

14

11:05

LPS Brasov

CSS Fagaras

 15-32

15

12:15

National Sports Academy of Macedonia

CT Media Bucuresti

 33-21

16

16:55

CSS Sighisoara 2

National Sports Academy of Macedonia

 18-21

17

18:05

CSS 1 Mai Ploiesti

LPS Brasov

 39-20

Sambata 29.08.2015

18

08:45

National Sports Academy of Macedonia

LPS Piatra Neamt

 19-24

19

09:55

CSS Fagaras

CSS 1 Mai Ploiesti

 30-22

20

11:05

CT Media Bucuresti

LPS Brasov

 24-20

21

12:15

CSS Sighisoara 1

CSS Sighisoara 2

 20-20

22

16:55

CSS Fagaras

LPS Piatra Neamt

 25-24

23

18:05

CSS Sighisoara 1

CT Media Bucuresti

 23-17

Duminica 30.08.2015

24

11:00

CT Media Bucuresti

LPS Piatra Neamt

 

25

12:00

CSS 1 Mai Ploiesti

CSS Sighisoara 2

 

26

13:00

CSS Sighisoara 1

LPS Brasov

 

27

14:00

CSS Fagaras

National Sports Academy of Macedonia

 

 

 

 

 

 

 

 

JUNIORI II Feminin

Sala Mare de Sport

COLINA UNIVERSITATII

1

ACS CORONA 2010 Brasov A

2

National Sports Academy of Macedonia

3

ACS CORONA 2010 Brasov B

4

CSS Hunedoara

5

ACS Transilvania Brasov

6

CSS Dinamo Brasov

 

 

Nr.

Crt.

Ora

Meciul

Rezultat

Miercuri 26.08.2015

1

13:25

ACS CORONA 2010 Brasov A

CSS Dinamo Brasov

 32-20

2

14:35

National Sports Academy of Macedonia

ACS Transilvania Brasov

 24-21

3

15:45

ACS CORONA 2010 Brasov B

CSS Hunedoara

 22-24

4

19:15

ACS Transilvania Brasov

ACS CORONA 2010 Brasov A

 15-32

Joi 27.08.2015

5

13:25

CSS Dinamo Brasov

CSS Hunedoara

 21-25

6

14:35

ACS CORONA 2010 Brasov A

National Sports Academy of Macedonia

 28-11

7

15:45

ACS Transilvania Brasov

ACS CORONA 2010 Brasov B

 10-0

8

19:15

CSS Hunedoara

National Sports Academy of Macedonia

9-23

Vineri 28.08.2015

9

13:25

National Sports Academy of Macedonia

CSS Dinamo Brasov

 12-16

10

14:35

ACS CORONA 2010 Brasov B

ACS CORONA 2010 Brasov A

0-10

11

15:45

CSS Hunedoara

ACS Transilvania Brasov

 17-21

12

19:15

ACS CORONA 2010 Brasov B

CSS Dinamo Brasov

 25-22

Sambata 29.08.2015

13

13:25

CSS Dinamo Brasov

ACS Transilvania Brasov

 

14

14:35

National Sports Academy of Macedonia

ACS CORONA 2010 Brasov B

 

15

15:45

ACS CORONA 2010 Brasov A

CSS Hunedoara

 

Duminica 30.08.2015

16

09:00

Loc.5

Loc.6

 

17

10:00

Loc.3

Loc.4

 

18

15:00

Loc.1

Loc.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JUNIORI  III Feminin

Sala de sport

Scoala Generala Nr.19 Brasov

1

CS Buhusi

2

CS Handbal Art Galati

3

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

4

CSM Bucuresti

5

ACS Transilvania Brasov

6

ACS CORONA 2010 A

7

ACS CORONA 2010 B

 

Nr.

Ora

Meciul

Rezultat

Miercuri 26.08.2015

1

09:00

ACS CORONA 2010 B

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

 21-12

2

12:00

CS Buhusi

CS Handbal Art Galati

 16-18

3*-j2m

15:00

CSS Fagaras

CSS Sighisoara 1

38-28

4

17:30

ACS Transilvania Brasov

CS Buhusi

 26-21

5

19:00

CSM Bucuresti

CS Handbal Art Galati

 15-26

Joi 27.08.2015

6

09:00

CSM Bucuresti

ACS Transilvania Brasov

 20-21

7

10:30

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

ACS CORONA 2010 A

 0-10

8

12:00

CS Handbal Art Galati

ACS CORONA 2010 B

 21-10

9

16:00

CS Buhusi

ACS CORONA 2010 A

 23-28

10

17:30

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

CSM Bucuresti

 13-30

11

19:00

CS Handbal Art Galati

ACS Transilvania Brasov

 19-18

Vineri 28.08.2015

12

09:00

ACS Transilvania Brasov

ACS CORONA 2010 A

 18-19

13

10:30

CSM Bucuresti

ACS CORONA 2010 B

 31-7

14

12:00

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

CS Buhusi

 16-24

15

16:30

ACS CORONA 2010 A

CSM BUCURESTI

 19-18

16

18.00

CS Handbal Art Galati

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

 25-6

Sambata 29.08.2015

17

09:00

ACS CORONA 2010 B

ACS Transilvania Brasov

 9-21

18*

J1-f

10:30

CSS Medias

Dinamo Brasov

 

19

12:00

CS Buhusi

CSM Bucuresti

 12-20

20

16:00

ACS Transilvania Brasov

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

 33-18

21

17:30

ACS CORONA 2010 A

CS Handbal Art Galati

 24-20

22

19:00

ACS CORONA 2010 B

CS Buhusi

 11-28

Duminica 30.08.2015

23

09:00

Loc6

Loc5

 

24

10:30

Loc4

Loc3

 

25

12:00

Loc1

Loc2

 

 

 

FunSports, in colaborare cu Federatia Romana de Handbal si CS Rulmentul Brasov  organizeaza la Brasov, in perioada  25 – 30 august 2015,  Turneul International de Handbal pentru Juniori -  feminin si masculin Cupa FunSports 2015.

Partener oficial al turneului - KEMPA 

 

OBIECTIVELE  TURNEULUI:

- promovarea handbalului la noi in tara;

- asigurarea unor conditii alternative de antrenament si pregatire pentru cluburi;

- cresterea spiritului competitional;

- crearea unei ierarhii valorice ca preambul la campionatele nationale.

 

Turneul este organizat sub tutela Federatiei Romane de Handbal si se va desfasura in conformitate cu regulile si regulamentele de joc impuse de aceasta.

Timpul efectiv de joc:

2 reprize 30 minute, Juniori/Junioare I,

2 reprize 25 minute Juniori/Junioare II si III,

2 reprize 20 minute Juniori/Junioare IV 

 

CATEGORII SPORTIVE:

Juniori I, feminin si masculin, (1997 si mai tineri)

Juniori II, feminin si masculin, (1999 si mai tineri)

Juniori III, feminin si masculin, (2001 si mai tineri)

Juniori IV, feminin si masculin, (2003 si mai tineri)

 

 

 

Who it´s for

Boys and girls

Juniors I Born after 1997

Juniors II Born after 1999 

Juniors III Born after 2001

Juniors IV Born after 2003

Location

Brasov, Romania

Old medieval city, the favourite tourist destination in Romania.

www.romaniatourism.com/brasov.html

 www.brasov.ro

Date

25 – 30 august 2015

Program

The full schedule and draw (including all off-court  activities, events and ceremonies) will be published nearer the tournament.

 

Competition

 

 

Matches will be held on approved handball courts.

Each team is guaranteed at least a match every day.

The official rules and laws will be published nearer the tournament date.

ARBITRI 

La Turneul International de Handbal “FunSports Cup”, Editia a – III - , Brasov, 25 – 30.08.2015 sunt asteptati si arbitri din toata tara

Daca doriti sa participati, trebuie doar:

-          Sa ne scrieti pe adresa noastra de e-mail office@funsports.ro,  unde sa ne precizati din ce localitate sunteti

-          In urma solicitari veti primi si o invitatie oficiala

 

REFEREES

If you like to be a referee at the “FunSports Cup”

- You should write on our e-mail address office@funsports.ro, that you want to participate and to attach your license and references

- and if you fulfilled all criteria,  you will receive the official invitation

- you will assist at last 6 matches a day

In return:

- you will be provided with accommodation and food, 3 meals a day (breakfast + lunch + dinner)

 

Regulament

 

Turneul International de Handbal Juniori– Cupa “FunSports” 2015 se va disputa in conformitate cu normele Federatiei Romane de Handbal

 

♦ Sistem competitional

Se vor alcatui grupe in functie de numarul de echipe inscrise in turneu, iar jocurile vor fi stabilite conform tabelei Berger.

♦Durata jocurilor

Fiecare joc se va disputa pe durata a doua reprize de 30 minute pentru juniori 1 respectiv 25 de minute pentru juniori 2 si 3cu o pauza de 10 minute intre reprize, 20 de minute pentru juniori 4.

♦ Situatii speciale

In cazul in care un joc deja inceput va fi suspendat din cauze de forta majora sau din alte motive ce nu tin de organizatori, jocul va fi considerat finalizat cu rezultatul din momentul intreruperii.

In cazul in care jocul nu incepuse acesta va fi reprogramat dupa cum vor dispune organizatorii.

Inainte de primul joc din competitie, fiecare echipa trebuie sa efectueze poza oficiala de grup solicitata de organizatori pentru arhiva competitiei.

♦ Numarul de jucatori si rezerve 

O echipa poate fi compusa din maximum 16 jucatori, un antrenor, un antrenor secund, un preparator fizic (maseur) si un medic.

Unul dintre jucatori este capitanul echipei si el trebuie sa fie identificat ca atare pe foaia de arbitraj.

Jucatorii care nu sunt în joc trebuie sa fie asezati pe banca pentru rezerve a echipei.

♦ Foaia de joc

Cu 15 minute inainte de fiecare joc, reprezentantii echipelor vor trebui sa prezinte mesei oficiale si arbitrilor tabelul cu jucatorii + oficialii si documentele de identitate ale jucatorilor(certficat de nastere in original, buletin sau pasaport sau legitimatie de jucator).

Echipa de start va fi notata in foaia de joc pe care delegatii tuturor echipelor o vor gasi la masa oficiala.

♦ Echipamentul

Toate echipele vor purta tricouri prevazute cu numar(-e) pe spate, de aceeiasi culoare si aceste numere vor trebui sa coincida cu cele inscrise in foaia de joc.

♦ Punctualitate

Echipele trebuie sa fie pregatite de joc cu 15 minute inaintea startului partidei.

In cazul in care la ora stabilita de incepere a jocului oricare dintre echipe nu este prezenta pe teren, aceasta va dispune de o perioada de 5 minute pentru a se alinia la startul partidei in caz contrar urmand sa piarda acel joc cu scorul de 10 la 0.

In cazul in care echipa care nu se prezinta la ora meciului pe teren din motive intemeiate pe care le vor comunica organizatorilor, partida se va reprograma.

♦ Sanctiuni - Norme disciplinare

În functie de aprecierea arbitrului si în functie de gravitatea ofensei, sanctiunile care vor fi aplicate si înregistrate în foaia de arbitraj sunt:

PENALIZARE - Prima conduita nesportiva în meci a oricarui membru al echipei va fi penalizata cu cartonas galben.

ELIMINARE : - la 2 cartonase galbene primite de un jucator acesta este eliminat timp de 2 minute

- Pentru anumite faulturi , sanctiunea este direct eliminare pe timp de 2 minute fara a se tine cont daca jucatorul a primit anterior un avertisment.

 - Un membru al echipei care a fost sanctionat cu eliminare 2 minute nu va mai juca timp de 2 minute.La 3 astfel de eliminari  a aceluiasi jucator,acesta primeste cartonas rosu si este eliminat fara drept de a mai intra in tot restul meciului .

- Cartonasul rosu aratat direct unui jucator fara a mai fi avertizat anterior duce la eliminarea acestuia pe toata durata jocului.In aceasta situatie,echipa va juca timp de 2 minute in inferioritate numerica dupa care un alt jucator ii va putea lua locul in teren.   

Pentru intocmirea clasamentului se va tine cont doar de foile oficiale de joc.

♦ Comportamentul echipelor

Daca o echipa demonstreaza in timpul turneului o atitudine violenta (protesteaza la decizii arbitrale, duritati asupra rivalilor, proteste la adresa organizatorilor etc., aceasta poate fi automat exclusa din turneu.

Toate cazurile de excludere din competitie vor fi raportate in amanunt forului federativ la care este asociat clubul sau jucatorul exclus din turneu.

Delegatii echipelor vor fi direct responsabili de atitudinea si comportamentul propriilor jucatori in relatia cu arbitrii, colegii, adversarii, publicul, organizatorii si materialele ce apartin bazei sportive (vestiare,banci de rezerva etc.)

Organizatorii vor inspecta vestiarele impreuna cu delegatii echipelor implicate inainte si dupa fiecare joc.

In cazul distrugerilor totale sau partiale ale materialelor ce apartin bazei sportive (vestiare, banci de rezerva ,scaune din tribuna etc.) delegatul, echipa si persoana care a provocat distrugerile sunt direct responsabili.

♦ Inscrierea echipelor si a  jucatorilor

O echipa se considera inscrisa la Turneul International de Handbal Juniori – Cupa FunSports 2015 dupa ce a achitat taxa de participare. 

Dupa inscrierea echipei organizatorii asteapta in cel mai scurt timp si lista jucatorilor ce vor reprezenta echipa la turneu.

Tabelul cu jucatorii trebuie sa contina stampila clubului si sa fie avizat de un medic sportiv.

♦ Arbitrii

Toate partidele competitiei vor fi arbitrate de arbitrii desemnati de catre Asociatia Judeteana de Handbal Brasov.

Arbitrul va reprezenta autoritatea maxima pe terenul de joc si va avea puteri depline pentru a suspenda sau anula vreun joc in cazul in care va observa orice atitudine negativa din partea vreunei echipe.

♦ Contestatii

Orice contestatie sau reclamatie va trebui sa fie prezentata in scris la oficialul terenului imediat dupa terminarea partidei.

Organizatorii nu accepta reclamatii sau contestatii scrise ce fac referire la deciziile arbitrale.

Pentru verificarea contestatiilor delegatii echipelor sunt obligati sa prezinte certificatul de nastere in original, pasaportul sau carnetul de legitimare.

Comitetul competitiei

Comitetul turneului se va reuni la finalul fiecarei zile de competitie si va analiza toate incidentele din acea zi.

Toate deciziile Comitetului Competitiei sunt definitive si toti participantii vor trebui sa le accepte ca atare.

♦ Programul jocurilor

Comitetul de Organizare isi rezerva dreptul de a efectua schimbari in programul competitiei, atat in alcatuirea grupelor, cat si a orelor de disputare a jocurilor sau a terenurilor.

Toate aceste schimbari vor fi comunicate in cel mai scurt timp reprezentantilor echipelor implicate, dar in acelasi timp vor fi afisate si pe pagina web a turneului www.funsports.ro, unde veti gasi si rezultatele partidelor in timp real.

♦ Asigurari

Toti delegatii echipelor vor trebui sa detina asigurari pentru proprii jucatori, atat in interiorul, cat si in exteriorul terenurilor de joc si sa le prezinte la biroul central al turneului.

Organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele leziuni sau boli aparute in timpul turneului, la fel cum organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele lucruri pierdute sau furate.

♦ Acceptareaa criteriilor

Echipele inscrise la Turneul International de Handbal Juniori – Cupa FunSports 2015 accepta regulamentul creat de organizatori pentru acest turneu, si fiecare echipa semneaza ca a primit un exemplar asupra caruia va lua la cunostinta.

Criterii de întocmire a clasamentului

Clasamentul se face prin adiţiune de puncte, astfel:

a) 3 puncte - joc câştigat

b) 1 punct - joc egal

c) 0 puncte - joc pierdut

          Departajarea finală a două sau mai multe echipe aflate la egalitate de puncte se face după următoarele criterii aşezate în ordine:

a) rezultatul în puncte între echipele în cauză;

b) diferenţa de goluri în meciurile directe;

c) cel mai mare număr de goluri marcate, în deplasare, în meciurile directe;

d) diferenţa de goluri în toate meciurile;

e) cel mai mare număr de goluri marcate în toate meciurile.

La jocurile de clasament, în caz de egalitate departajarea se face prin executarea aruncărilor de la 7 metri, in numar de 5 aruncari. Daca si dupa aruncarile de la 7 m scorul este egal, se vor continua aruncari de la 7 m, iar echipa care va rata prima va pierde.

 

Rules of the Cup

Handball International Tournament  - "FunSports" Cup 2015 will be played in accordance with the Romanian Handball Federation
♦ Competitive system

It will form groups based on the number of teams entered in the tournament and will be determined according to table Berger.
♦ Length of games

Each game will be played 2 rounds X 30 minutes for Junior 1 and 25 minutes for juniors 2 and 3 , with 10 minute break between rounds, and 20 minutes for juniors IV.
♦ Special Situations

If a game already started will be suspended in cases of force majeure or other reasons not related to the organizers, the game will be considered finished when the result of the interruption.

If not start this game will be rescheduled.

Before the first game in the competition, each team must make a official photo of the group requested the organizers to competition archive.

♦ The number of players and reserves

A team can consist of maximum 16 players, a coach, an assistant coach, a physical coach (masseur) and a physician.

One of the players is captain and he must be identified.

Players who are not playing should be placed on the reserve bench for the team.
♦ Score paper

15 minutes before each game, teams will have representatives to provide official table with players and officials to referees + players' identity documents ( ID or passport ).

♦ Equipment

All teams will wear jerseys with the number (e) on the back of same color and the numbers will have to coincide with those registered on the score paper.

♦ Punctuality

The teams must be ready to play 15 minutes before the start of the match.

If at the appointed time for starting the game leither, if the team is not present on the ground, it shall have a period of 5 minutes to align to the start of the game or he would lose that game by a score of 10-0 .

If the team is not present at the match for a reasons that we will communicate to the organizers, the game will be rescheduled.

♦ Penalties - disciplinary rules

Depending on the assessment of the referee and depending on the degree of the offense, the sanctions will be applied and recorded on the score paper:
PENALTY - The first rude conduct in the match to any member of the team will be penalized with a yellow card.
ELIMINATION - 2 yellow cards received by a player removes it for 2 minutes
- For certain fouls, the punishment is direct elimination for 2 minutes without taking into account whether the player has previously received a warning.
 - A team member who was an expulsion two minutes will not play for 2 minute. At 3-ed elimination to the same player, he gets a red card and removed without the right of getting into the rest of the game.
- Direct red card shown to a player without having previously warned this abolition throughout of the game. In this situation, the team will play for 2 minutes without him by another player who will be taking place in the field.
In order to compile the ranking will take into account only official games.
 
♦ Behavior teams

If a team during the tournament proves a violent attitude (protesting the arbitration decision, hardness of rivals, protests against the organizers, etc., it can be automatically excluded from the tournament).

All cases of exclusion of competition will be reported in detail in federal court that is associated club or the player out of the tournament.

Delegates teams will be directly responsible for the attitude and behavior of their players in relation to referees, teammates, opponents, the public, organizers and materials belonging sporting facilities (lockers, benches reserve etc.)

Organizers will inspect lockers with delegates of the teams involved before and after each game.

In case of total or partial destruction of materials belonging sporting facilities (lockers, banks reserve seats in the stands, etc.) delegate, team and the person who caused damages they are directly responsible.
 
♦ Submitting teams and players

A team is considered registered in the Handball International Tournament - FunSports Cup in 2015 after paying the registration fee.

After organizers expect registration team in the shortest time and the list of players that will represent the team in the tournament.

The table of players must be stamped  by the club.
♦ Referees

All parties will be arbitrated competition appointed by the Handball Association of Brasov.

The referee will be the maximum autorite about the game and will have full powers to suspend or cancel any game where you see any negative attitude by any team.
 
♦ Appeals

Any appeal or complaint shall be submitted in writing to the official immediately after the game.

The organizers do not accept written complaints or disputes that refer to arbitral awards.

For verification complaints delegates teams are required to submit original birth certificate, ID, passport or legitimation.

Competition Committee

Tournament Committee will meet at the end of each day of competition and will review all incidents that day.

All decisions of the Competition Committee are final and all participants will have to accept them as such.

Tournament schedule

The Organizing Committee reserves the right to make changes in competition schedule, both in the composition of groups, and disputing hours of gaming and hall.

All these changes will be communicated as soon as representatives of the teams involved, but also will be posted on the website of the tournament www.funsports.ro where you will find the games and results in real time.

♦ Insurance

All delegates teams will have to carry insurance for their players both inside and outside playgrounds and present them to the office of the tournament.

Organizers will not be responsible for any injuries or illnesses occurred during the tournament, as the organizers will not be responsible for any lost or stolen things.

♦ Acceptance criteria

Teams entered in Handball International Tournament - FunSports Cup 2015 accept rules created by organizers for the tournament, and each team received a sign that copy of which will take notice.

Criteria for making the classification

The ranking is done by the addition of points, as follows:
a) 3 points - won game
b) 1 point - equal game
c) 0 points - lost game

The final shootout two or more teams are on equal points is arranged on the following criteria:
a) result in points between the teams concerned;
b) goal difference in the matches;
c) number of goals scored in direct matches;
d) goal difference in all matches;
e) number of goals scored in all matches.

If is equality in the ranking games, it will be 5 throws at 7-meter. If after the 7-m score is equality, it will continue throws 7m, and who misses first lose.

 

 

Inscrierea se va face prin solicitare scrisa din partea clubului pe e-mail sau fax. Se vor specifica: nr. de  echipe inscrise in concurs si denumirea completa a acestora, categoria sportiva, nr. de persoane (sportivi, antrenori, oficiali sau terti),  date de contact.  

Pentru ca inscrierea sa fie valida, echipele vor achita taxa de inscriere in contul organizatorului:

 RO 92 RNCB 0053 1167 1051 0001 BCR Brasov sau RO 31 TREZ 1315 069X XX01 1411 Trezoreria Brasov pana cel tarziu la data de  25 iulie 2015.

Dupa validare, echipele inscrise in turneu vor fi afisate pe site-ul organizatorului.

 

 Nota:  La fiecare grup de 16 persoane, 1 persoana beneficiaza de gratuitate !

 

Taxa de inscriere: 200 lei / echipa.

Data limita de inscriere este  25 iulie 2015.

Atentie! Numarul de locuri disponibile este limitat!

 

 

Registration

To register, please send us a request by fax or e-mail . Once we receive it we will send you the registration form and we will keep in touch for all the information needed.

The registration fee will be paid by bank transfer once the team has registered.

We do not publish prices on our website.Please contact office@funsports.ro for further information .

Deadline for registration is: 25 july 2015

Team entry fee: 100 Euro / team.

Please note: Number of spots is limited.

FunSports Cup works on a first come,first served basis,so try to apply asap.

Echipe participante la turneu:

Juniori I-feminin

National Sports Academy of Macedonia A

National Sports Academy of Macedonia B

CSS Medias

CSS Hunedoara

CS Handbal Art Galati

Dinamo Brasov

Juniori II-feminin

ACS CORONA 2010 Brasov A

National Sports Academy of Macedonia

ACS CORONA 2010 Brasov B

CSS Hunedoara

ACS Transilvania Brasov

CSS Dinamo Brasov

Juniori III-feminin

CS Buhusi

CS Handbal Art Galati

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

CSM Bucuresti

ACS Transilvania Brasov

ACS CORONA 2010 A

ACS CORONA 2010 B

Juniori I-masculin

CT Media Bucuresti

National Sports Academy of Macedonia A

National Sports Academy of Macedonia B

National Sports Academy of Macedonia C

CSS Fagaras

LPS Brasov

LPS Piatra Neamt

CNOT Romania

Juniori II-masculin

LPS Brasov

National Sports Academy of Macedonia

CT Media Bucuresti

CSS Fagaras

CSS Sighisoara 1

CSS Sighisoara 2

CSS 1 Mai Ploiesti

LPS Piatra Neamt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CLASAMENT

Juniori I-feminin

No

Team

1

 

National Sports Academy of Macedonia 

2

 

CSS Dinamo Brasov

3

 

CS Handbal Art Galati

BEST PLAYER – Lacatus Florentina – CSS Dinamo

BEST GOALKEEPER – Ivana Naumoska – National Sports Academy of Macedonia

BEST GOALSCORER – Camelia Maiorescu – CSS Hunedoara

*********************************************************************

Juniori II-feminin

No

Team

1

 

ACS CORONA 2010 Brasov 

2

 

National Sports Academy of Macedonia

3

 

ACS Transilvania Brasov

BEST PLAYER – Tirca Sorina – ACS Corona 2010 Brasov

BEST GOALKEEPER – Izabela Tamas – ACS Corona 2010 Brasov

BEST GOALSCORER – Ioana Balaceanu – CS Transilvania Brasov

*********************************************************************

Juniori III-feminin

No

Team

1

 

CS Handbal ART Galati

2

 

ACS CORONA 2010 Brasov

3

 

CS Transilvania Brasov

BEST PLAYER – Dima Claudia – CS Handbal Art Galati

BEST GOALKEEPER – Kicsi Evelin – CS Transilvania Brasov

BEST GOALSCORER – Ioana Balaceanu – CS Transilvania Brasov

*********************************************************************

Juniori I-masculin

No

Team

1

 

National Sports Academy of Macedonia A

2

 

National Sports Academy of Macedonia B

3

 

LPS Piatra Neamt

BEST PLAYER – Mario Jankovic – National Sports Academy of Macedonia A

BEST GOALKEEPER – Vasile Marius – CT Media Bucuresti

BEST GOALSCORER – Giurgiu Paul – CSS Fagaras

 

*********************************************************************

Juniori II-masculin

No

Team

1

 

CSS Fagaras

2

 

LPS Piatra Neamt

3

 

CSS Sighisoara

BEST PLAYER – Recean Catalin – CSS Fagaras

BEST GOALKEEPER – Turturica Radu – LPS Piatra Neamt

BEST GOALSCORER – Dragut Alexandru – CSS Sighisoara

 

*********************************************************************

**************************************************************************************

**************************************************************************************

 

CLASAMENT  intermediar la 29.08.2015

Juniori I-masculin

No

Team

m

w

e

l

g

d

p

1

National Sports Academy of Macedonia A

6

6

0

0

151-94

57

18

2

National Sports Academy of Macedonia B

6

5

0

1

135-72

63

15

3

CSS Fagaras

6

3

1

2

152-127

25

10

4

LPS Piatra Neamt

6

3

0

3

147-116

31

9

5

CT Media Bucuresti

6

3

0

3

130-127

3

9

6

National Sports Academy of Macedonia C

6

2

1

3

147-154

-7

7

7

LPS Brasov

6

1

0

5

72-184

-112

3

8

CNOT Romania*

6

* echipa nu puncteaza in clasament

 

Juniori II-masculin

No

Team

m

w

e

l

g

d

p

1

CSS Fagaras

6

6

0

0

199-136

63

18

2

LPS Piatra Neamt

6

5

0

1

190-109

81

15

3

National Sports Academy of Macedonia

6

4

0

2

108-102

6

12

4

CSS Sighisoara 1

6

3

1

2

117-109

8

10

5

CSS Sighisoara 2

6

2

1

3

150-176

-26

7

6

CSS 1 Mai Ploiesti

6

2

0

4

139-146

-7

6

7

CT Media Bucuresti

6

1

0

5

121-168

-47

3

8

LPS Brasov

6

0

0

6

108-196

-88

0

 

Juniori I-feminin

No

Team

m

w

e

l

g

d

p

1

National Sports Academy of Macedonia A

5

4

0

1

120-87

33

12

2

Dinamo Brasov

5

4

0

1

131-109

22

12

3

CSS Hunedoara

5

4

0

1

132-95

37

12

4

CS Handbal Art Galati

5

2

0

3

75-91

-16

6

5

CSS Medias

5

1

0

4

82-123

-41

3

6

National Sports Academy of Macedonia B

5

0

0

5

112-163

-51

0

 

Juniori II-feminin

No

Team

m

w

e

l

g

d

p

1

ACS CORONA 2010 Brasov A

5

5

0

0

135-59

76

15

2

National Sports Academy of Macedonia

5

3

0

2

94-88

6

9

3

ACS Transilvania Brasov

5

3

0

2

92-93

2

9

4

CSS Hunedoara

5

2

0

3

88-119

-31

6

5

ACS CORONA 2010 Brasov B

5

1

0

4

61-90

-29

3

6

CSS Dinamo Brasov

5

1

0

4

99-119

-20

3

 

Juniori III-feminin

No

Team

m

w

e

l

g

d

p

1

ACS CORONA 2010 A

6

6

0

0

110-79

31

18

2

CS Handbal Art Galati

6

5

0

1

129-89

40

15

3

CS Transilvania Brasov

6

4

0

2

138-105

33

12

4

CSM Bucuresti

6

3

0

3

134-98

36

9

5

CS Buhusi

6

2

0

4

124-119

5

6

6

ACS CORONA 2010 B

6

1

0

5

58-119

-61

3

7

Sport School 2 Tarpan - MOLDOVA

6

0

0

6

65-143

-78

0

 

 

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere