Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

Cupa DECATHLON Minibaschet editia a II-a

 

 

BASCHET JUNIORI

Cupa DECATHLON

Editia a II-a, Brasov 2015

 

Cu ocazia Zilei Internationale a Copilului, FunSports si Decathlon avand ca partener tehnic Federatia Romana de Baschet, va invita sa participati la turneul aniversar dedicat micilor baschetbalisti – Cupa Decathlon, editia a II-a.

Vor fi doua zile de bucurie si sport in care ii vom celebra prin jocuri de baschet pe copiii de pretutindeni.

Competitia este de asemenea un bun prilej pentru a verifica stadiul de pregatire a echipei inaintea Turneului National de Minibaschet.

Categoriile participante sunt: minibaschet masculin si feminin si babybaschet masculin si feminin.

Startul competitiei se va da sambata, 30 mai 2015, ora 08.00, urmand ca aceasta sa se incheie duminica dupa-amiaza, 31 mai, dupa festivitatea de premiere.

Locatia stabilita de organizatori este parcarea magazinului Decathlon din Brasov, SPONSORUL EVENIMENTULUI, unde vor fi amenajate 4 terenuri de joc pe care se vor desfasura concomitent meciuri de baschet la toate categoriile participante.

Organizatorii ofera echipelor castigatoare la fiecare categorie cupe si diplome dar si premii constand in echipamente si materiale sportive.

In afara premiilor, organizatorii promit surprize placute pentru toti participantii.

Organizatorii va pun la dispozitie variante de cazare si masa insa acestea nu sunt obligatorii si nu conditioneaza participarea la concurs.

Toate echipele inscrise au obligatia de a respecta Regulamentul de concurs stabilit de catre Federatia Romana de Baschet.

PROGRAM

VINERI 29.05.2015 Sedinta tehnica ora 19.30, Hotel Astra, 

Adresa: Str. Panselelor, nr. 2, Brasov

1.   MINIBASCHET MASCULIN

GRUPA A                                                       GRUPA B            

SC MIHAI VITEAZUL PUCIOASA                 ACS SEVLAR PLOIESTI

BC GALACTICA BRASOV                               BC MAGIC KIDS BRASOV

MC BALL MANGALIA                                     LPS FOCSANI

CSU ASESOFT JUNIOR 1 PLOIESTI            CSU ASESOFT JUNIOR 2 PLOIESTI

ACS TRANSILVANIA BRASOV                     CS MIANDRA 2008 BUZAU

TEREN  1 (grupele A si B – minibaschet masculin)

Nr.

Crt.

Ora

Grupa

MECIURI

REZULTAT

Sambata 30.05.2015

1

08:30

A

BC Galactica Brasov - ACS Transilvania Brasov

         52 - 16

2

09:20

A

MC Ball Mangalia - CSU Asesoft Junior 1 Ploiesti

         24 - 22

3

10:10

B

CS Miandra 2008 Buzau - ACS Sevlar Ploiesti

         13 - 27

4

11:00

B

LPS Focsani - CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti

         29 - 22

5

11:50

A

ACS Transilvania Brasov - MC Ball Mangalia

         15   - 48

6

12:40

A

SC Mihai Viteazul Pucioasa - BC Galactica Brasov

         33 - 24

7

13:30

B

CS Miandra 2008 Buzau - LPS Focsani

         0   - 20

8

14:20

B

ACS Sevlar Ploiesti - BC Magic Kids Brasov

          42 - 10

9

15:10

A

SC Mihai Viteazul Pucioasa - MC Ball Mangalia

          23 - 34

10

16:00

A

CSU Asesoft Junior 1 Ploiesti - ACS Transilvania Brasov

          48 - 13

11

16:50

B

ACS Sevlar Ploiesti - LPS Focsani

          21 - 26

12

17:40

B

CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti - CS Miandra 2008 Buzau

          35 - 28

13

18:30

A

CSU Asesoft Junior 1 Ploiesti - SC Mihai Viteazul Pucioasa

          34 -  9

14

19:20

B

BC Magic Kids Brasov - CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti

          11 - 48

Duminica 31.05.2015

1

08:30

B

ACS Sevlar Ploiesti - CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti

 

2

09:20

B

LPS Focsani - Magic Kids Brasov

 

3

10:10

A

BC Galactica Brasov - CSU Asesoft Junior 1 Ploiesti

 

4

11:00

A

ACS Transilvania Brasov - SC Mihai Viteazul Pucioasa

 

5

11:50

B

BC Magic Kids Brasov - CS Miandra 2008 Buzau

 

6

12:40

A

BC Galactica Brasov - MC Ball Mangalia

 

7

13:30

AB

3A – 3B

 

8

14:20

AB

2A – 2B

 

9

15:10

AB

1A – 1B

 

 

2. MINIBASCHET FEMININ

Grupa C

1. ABC SONICKS JUNIOR BARLAD

2. BC GALACTICA BRASOV

3. BC MAGIC KIDS BRASOV

4. ACS TRANSILVANIA BRASOV

5. ACS KSE TG. SECUIESC

6. CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

TEREN  3 (grupa  C – minibaschet feminin)

Nr.

Crt.

Ora

Grupa

MECIURI

REZULTAT

SAMBATA 30.05.2015

1

08:30

C

ABC SONICKS JUNIOR BARLAD - CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

 21 - 23

2

09:20

C

BC GALACTICA BRASOV - ACS KSE TG. SECUIESC

 16 - 64

3

10:10

C

BC MAGIC KIDS BRASOV - ACS TRANSILVANIA BRASOV

 56 - 14

4

11:00

C

CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI - ACS TRANSILVANIA BRASOV

 46 - 16

5

11:50

C

   ABC SONICKS JUNIOR BARLAD  - BC GALACTICA BRASOV

 64 - 11

6

12:40

C

ACS KSE TG. SECUIESC - BC MAGIC KIDS BRASOV

 47 - 9

     7     14:20      C   ACS TRANSILVANIA BRASOV - ACS KSE TG.SECUIESC

 13 - 60

     8

15:10

C

  BC MAGIC KIDS BRASOV - ABC SONICKS JUNIOR BARLAD

 8 - 50

9

 

10

16:00

 

18:30

C

 

E

BC GALACTICA BRASOV - CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

 

BC MAGIC KIDS BRASOV - MC BALL MANGALIA

 33 - 49

 

16 - 40

Duminica 31.05.2015

1

08:30

C

BC MAGIC KIDS BRASOV - CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

 

2

09:20

C

ACS TRANSILVANIA BRASOV - BC GALACTICA BRASOV

 

3

10:10

C

ACS KSE TG. SECUIESC - ABC SONICKS JUNIOR BARLAD

 

4

11:00

C

BC GALACTICA BRASOV - BC MAGIC KIDS BRASOV

 

5

11:50

C

ABC SONICKS JUNIOR BARLAD - ACS TRANSILVANIA BRASOV

 

6

12:40

C

CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI - ACS KSE TG. SECUIESC

 

7

13:30

AB

5A – 5B

 

8

14:20

AB

4A – 4B

 

9

15:10

DE

4D – 4E

 

 3. BABYBASCHET MASCULIN

Grupa  D                                         Grupa  E

ACS Magic Champions București                          CSU Asesoft Junior Ploiesti

ACS Transilvania 1 Brasov                                    MC Ball Mangalia

CS Tonika Pucioasa                                              ACS Vendor Od. Secuiesc

ACS KSE Tg Secuiesc                                         BC Magic Kids Brasov

BC Galactica Brasov                                           ACS Transilvania 2 Brasov

 

TEREN  2 (grupele D si E – babybaschet masculin)

Nr.

Crt.

Ora

Grupa

MECIURI

REZULTAT

Sambata 30.05.2015

1

08:30

  E

ACS Magic Champions Bucuresti - ACS Transilvania 1 Brasov

 47 - 12

2

09:20

  D

MC Ball Mangalia - ACS Transilvania 2 Brasov

 70 - 13

3

10:10

D

BC Galactica Brasov - CS Tonika Pucioasa

 16 - 20

4

11:00

E

ACS Vendor Od. Secuiesc - BC Magic Kids Brasov

 17 - 16

5

11:50

D

CS Tonika Pucioasa - ACS KSE Tg Secuiesc

 34  - 11

6

12:40

D

ACS Transilvania 1 Brasov - BC Galactica Brasov

 7 - 34

7

13:30

E

ACS Transilvania 2 Brasov - ACS Vendor Od. Secuiesc

 0 - 20

8

14:20

E

CSU Asesoft Junior Ploiesti - MC Ball Mangalia

 18 - 22

9

15:10

D

ACS KSE Tg Secuiesc - BC Galactica Brasov

 9 - 32

10

16:00

D

 CS Tonika Pucioasa - ACS Magic Champions Bucuresti

 22 - 37

11

16:50

E

BC Magic Kids Brasov -ACS Transilvania 2 Brasov

 33 - 6

12

17:40

E

ACS Vendor Od. Secuiesc - CSU Asesoft Junior Ploiesti

 5 - 20

13

18:30

D

ACS Magic Champions București - ACS KSE Tg Secuiesc

 19 - 5

       

 

Duminica 31.05.2015

1

08:30

E

MC Ball Mangalia - ACS Vendor Od. Secuiesc

 

2

09:20

E

CSU Asesoft Junior Ploiesti - BC Magic Kids Brasov

 

3

10:10

D

ACS KSE Tg Secuiesc - ACS Transilvania 1 Brasov

 

4

11:00

D

BC Galactica Brasov - ACS Magic Champions București

 

5

11:50

E

ACS Transilvania 2 Brasov - CSU Asesoft Junior Ploiesti

 

6

12:40

D

ACS Transilvania 1 Brasov - CS Tonika Pucioasa

 

7

13:30

DE

3D – 3E

 

8

14:20

DE

2D – 2E

 

9

15:10

DE

1D – 1E

 

 

4. BABYBASCHET FEMININ

GRUPA  F

1.    CST ALEXANDRIA TELEORMAN

2.    CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

3.    ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 1

4.    BC MAGIC KIDS BRASOV

5.    CSS SF. GHEORGHE

6.    ACS KSE TG. SECUIESC

7.    ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 2

TEREN  4 (grupa  F – babybaschet feminin)

Nr.

Crt.

Ora

Grupa

MECIURI

REZULTAT

Sambata 30.05.2015

1

08:30

F

ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 1 - CST ALEXANDRIA TELEORMAN

 22 - 46

2

09:20

F

CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI - ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 2

 27 - 19

3

10:10

F

ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 1 - ACS KSE TG. SECUIESC

 36 - 22

4

11:00

F

CSS SF.GHEORGHE - CST ALEXANDRIA TELEORMAN

 11 - 46

5

11:50

F

ACS KSE TG. SECUIESC - BC MAGIC KIDS BRASOV 

 16 - 15

6

12:40

F

ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 2 - ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 1

 25 - 47

7

13:30

F

CST ALEXANDRIA TELEORMAN - CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

 56 - 6

8

14:20

F

BC MAGIC KIDS BRASOV - ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 2

 16 - 25

9

15:10

F

CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI - ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 1

 0 - 20

10

16:00

F

CST ALEXANDRIA TELEORMAN - BC MAGIC KIDS BRASOV

 41 - 5

11

16:50

F

ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 2 - CSS SF. GHEORGHE

 19 - 33

12

17:40

F

BC MAGIC KIDS BRASOV - CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

 12 - 14

13

18:30

F

CSS SF. GHEORGHE - ACS KSE TG. SECUIESC

 25 - 27

14

19:20

F

 

 

Duminica 31.05.2015

1

08:30

F

BC MAGIC KIDS BRASOV  - CSS SF. GHEORGHE

 

2

09:20

F

CST ALEXANDRIA TELEORMAN - ACS KSE TG. SECUIESC

 

3

10:10

F

CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI - CSS SF. GHEORGHE

 

4

11:00

F

ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 1 - BC MAGIC KIDS BRASOV

 

5

11:50

F

ACS KSE TG. SECUIESC - CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

 

6

12:40

F

ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 2 - CST ALEXANDRIA TELEORMAN

 

7

13:30

F

CSS SF. GHEORGHE - ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 1

 

8

14:20

F

ACS KSE TG. SECUIESC - ACS SEPSI SIC SF.GHEORGHE 2

 

9

15:10

DE

5D – 5E

 

 

 

BASCHET JUNIORI

Cupa DECATHLON

Editia a II-a, Brasov 2015

 

Evenimentul se va desfasura pe o perioada de 2 zile (sambata si duminica). Acesta va fi organizat de Federatia Romana de Baschet, FunSports si Decathlon Brasov.

Locatie: parcarea magazinului Decathlon Brasov

Perioada: 30 mai – 31 mai 2015

Categorii sportive:  - minibaschet feminin si masculin

                                - babybaschet feminin si masculin

Nr. participanti: aprox 400 sportivi din toata tara.

Nr. terenuri de joc: 4 terenuri de 15/25m fiecare.

Nr. meciuri: minim 5 meciuri de fiecare echipa. 

 

REGULAMENT DE DESFASURARE SI ORGANIZARE

Cupa Decathlon Minibaschet si Babybaschet se va disputa dupa normele Federatiei Romane de Baschet.

Sistem competitional

Se vor alcatui grupe in functie de numarul de echipe inscrise in turneu, iar jocurile vor fi stabilite conform tabelei Berger.

Regulamentul de joc

Regulamentul de joc al turneului este conform cu regulamentul jocului de minibaschet practicat de Federatia Romana de Baschet. Regulamentul de joc se regaseste in Anexa la prezentul regulament.

Situatii speciale

In cazul in care un joc deja inceput va fi suspendat din cauze de forta majora sau din alte motive ce nu tin de organizatori, jocul va fi considerat finalizat cu rezultatul din momentul intreruperii.

In cazul in care jocul nu incepuse acesta va fi reprogramat dupa cum vor dispune organizatorii.

Inainte de primul joc din competitie, fiecare echipa trebuie sa efectueze poza oficiala de grup solicitata de organizatori pentru arhiva competitiei.

Punctualitate

Echipele trebuie sa fie pregatite de joc cu 15 minute inaintea startului partidei.

In cazul in care la ora stabilita de incepere a jocului oricare dintre echipe nu este prezenta pe teren, aceasta va dispune de o perioada de 5 minute pentru a se alinia la startul partidei in caz contrar urmand sa piarda acel joc cu scorul de 20-0.

In cazul in care echipa nu se prezinta la ora meciului pe teren din motive intemeiate pe care le va comunica organizatorilor, partida se va reprograma.

Comportamentul echipelor

Daca o echipa demonstreaza in timpul turneului o atitudine violenta (protesteaza la decizii arbitrale, duritati asupra rivalilor, proteste la adresa organizatorilor etc., aceasta poate fi automat exclusa din turneu.

Toate cazurile de excludere din competitie vor fi raportate in amanunt forului federativ la care este asociat clubul sau jucatorul exclus din turneu.

Delegatii echipelor vor fi direct responsabili de atitudinea si comportamentul propriilor jucatori in relatia cu arbitrii, colegii, adversarii, publicul, organizatorii si materialele ce apartin bazei sportive (vestiare,banci de rezerva etc.)

Organizatorii vor inspecta vestiarele impreuna cu delegatii echipelor implicate inainte si dupa fiecare joc.

In cazul distrugerilor totale sau partiale ale materialelor ce apartin bazei sportive (vestiare, banci de rezerva ,scaune din tribuna etc.) delegatul, echipa si persoana care a provocat distrugerile sunt direct responsabili.

Inscrierea echipelor si a  jucatorilor

O echipa se considera inscrisa la Cupa Decathlon Minibaschet si Babybaschet dupa ce a achitat prin virament bancar taxa de participare.

In acel moment numele echipei va fi afisat pe pagina web oficiala a competitiei,

 www. funsports.ro

Dupa inscrierea echipei organizatorii asteapta in cel mai scurt timp si lista jucatorilor ce vor reprezenta echipa la turneu.

Dupa inscrierea echipei, reprezentantii acesteia vor achita cheltuielile pentru masa, cazare, organizare pana cel tarziu in ziua precedenta inceperii competitiei. In caz contrar, echipa va fi exclusa din turneu.

Arbitrii

Arbitrul va reprezenta autoritatea maxima pe terenul de joc si va avea puteri depline pentru a suspenda sau anula vreun joc in cazul in care va observa orice atitudine negativa din partea vreunei echipe. Atat sportivii, cat si oficialii au obligatia de a respecta deciziile arbitrilor.

Contestatii

Orice contestatie sau reclamatie va trebui sa fie prezentata in scris la oficialul terenului imediat dupa terminarea partidei.

Organizatorii nu accepta reclamatii sau contestatii scrise ce fac referire la deciziile arbitrale.

Pentru verificarea contestatiilor delegatii echipelor sunt obligati sa prezinte certificatul de nastere in original, pasaportul sau carnetul de legitimare.

Comitetul competitiei

Comitetul turneului se va reuni la finalul fiecarei zile de competitie si va analiza toate incidentele din acea zi.

Toate deciziile Comitetului Competitiei sunt definitive si toti participantii vor trebui sa le accepte ca atare.

Programul jocurilor

Comitetul de Organizare isi rezerva dreptul de a efectua schimbari in programul competitiei, atat in alcatuirea grupelor, cat si a orelor de disputare a jocurilor sau a terenurilor.

Toate aceste schimbari vor fi comunicate in cel mai scurt timp reprezentantilor echipelor implicate, dar in acelasi timp vor fi afisate si pe pagina web a turneului www.cupafunsports.ro, unde veti gasi si rezultatele partidelor in timp real.

Responsabilitati

Pe perioada intregului turneu si in activitatile de divertisment propuse de organizator,  antrenorii sunt direct raspunzatori de actiunile si comportamentul sportivilor. Orice abatare disciplinara si distrugere de bunuri in cadrul locatiilor de cazare si/sau salilor de sport puse la dispozitie de catre organizator va fi analizata in cadrul comitetului de organizare care va decide sanctiunea corespunzatoare, iar cei in cauza vor suporta costurile de reparatie/despagubire ale  bunurilor distruse .

De asemenea, delegatul fiecarui club este obligat sa prezinte la sedinta tehnica dovada ca toti sportivii sunt apti din punct de vedere fizic. In caz contrar acesta este direct raspunzator de starea de sanatate a sportivilor.

Organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele leziuni sau boli aparute in timpul turneului, la fel cum organizatorii nu se vor face responsabili de eventualele lucruri pierdute sau furate.

 

MINIBASCHET MASCULIN   

1.  LPS FOCSANI

2. CS MIHAI VITEAZUL PUCIOASA

3. CSU ASESOFT JUNIOR 1 PLOIESTI

4. CSU ASESOFT JUNIOR 2 PLOIESTI

5. CS MIANDRA 2008 BUZAU

6. CS TRANSILVANIA BRASOV

7. BC GALACTICA BRASOV

8. ACS SEVLAR PLOIESTI

9. BC MAGIC KIDS BRASOV

10. MC BALL MANGALIA

 

MINIBASCHET FEMININ   

1. BC MAGIC KIDS BRASOV

2. CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

3. ABC SONICKS JUNIOR BARLAD

4. CS TRANSILVANIA BRASOV

5. ACS KSE TG. SECUIESC

6. BC GALACTICA BRASOV

 

BABYBASCHET MASCULIN

1. ACS MAGIC CHAMPIONS BUCURESTI

2. CS TONIKA PUCIOASA

3. BC GALACTICA BRASOV

4. CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

5. ACS KSE TG SECUIESC

6. MC BALL MANGALIA

7. ACS VENDOR OD. SECUIESC

8. BC MAGIC KIDS BRASOV

9. CS TRANSILVANIA 1 BRASOV

10. CS TRANSILVANIA 2 BRASOV

 

BABYBASCHET FEMININ

1. BC MAGIC KIDS BRASOV

2. ACS KSE TG. SECUIESC

3. CST ALEXANDRIA TELEORMAN

4. CSU ASESOFT JUNIOR PLOIESTI

5. CSS SF. GHEORGHE

6. ACS SEPSI SIC SF GHEORGHE 1

7. ACS SEPSI SIC SF. GHEORGHE 2

8. CSS BRASOVIA

 

 

 

 

 

 

Data limita de inscriere este 15 mai 2015.

Taxa de participare: 200 lei /echipa

 

Cazare si masa

Organizatorii recomanda cazare si masa pentru echipele participante la:

Hotel Astra 3*,  camere 2,3,4 paturi, baie, TV, minibar, internet: 80lei/persoana/zi, pensiune completa (hotelul se afla in imediata apropiere a magazinului Decathlon, locul desfasurarii evenimentului).

Variantele de cazare si masa nu sunt obligatorii si nu conditioneaza participarea la concurs.

Pentru intrarea in concurs si validarea inscrierii, reprezentantii echipelor vor transmite organizatorilor toate informatiile solicitate pana la 15 mai 2015, data limita de inscriere.

Taxa de participare se va achita pana la data limita de inscriere.

 

Inscrierea se va face prin solicitare scrisa din partea clubului pe e-mail sau fax.  Se vor specifica:  nr.  de  echipe inscrise in concurs si denumirea completa a acestora, categoria sportiva, nr.  de persoane (sportivi, antrenori, oficiali sau terti),  date de contact.  

Toate echipele inscrise au obligatia de a respecta Regulamentul de concurs stabilit de catre Federatia Romana de Baschet.

 

Tel/Fax:  0268.311.266

Mobil:      0744.311.266

                0785.311.266

E-mail: office@funsports.ro

Clasament Final

Minibaschet Masculin

 

Locul 1 MC Ball Mangalia

Locul 2 LPS Focsani

Locul 3 CSU Asesoft Junior 1 Ploiesti

Locul 4 ACS Sevlar Ploiesti

Locul 5 CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti

Locul 6 CS Mihai Viteazul Pucioasa

Locul 7 CS Miandra 2008 Buzau

Locul 8 BC Galactica Brasov

Locul 9 CS Transilvania Brasov

Locul 10 BC Magic Kids Brasov

 

Minibaschet Feminin

 

Locul 1 ACS KSE Tg. Secuiesc

Locul 2 CSU Asesoft Junior Ploiesti

Locul 3 ABC Sonicks Junior Barlad

Locul 4 BC Galactica Brasov

Locul 5 BC Magic Kids Brasov

Locul 6 CS Transilvania Brasov

 

Babybaschet Masculin

 

Locul 1 MC Ball Mangalia

Locul 2 CS Magic Champions Bucuresti

Locul 3 CSU Asesoft Junior Ploiesti

Locul 4 CS Tonika Pucioasa

Locul 5 BC Galactica Brasov

Locul 6 ACS Vendor Od. Secuiesc

Locul 7 CS Transilvania 1 Brasov

Locul 8 BC Magic Kids Brasov

Locul 9 CS Transilvania 2 Brasov

Locul 10 ACS KSE Tg. Secuiesc

 

Babybaschet Feminin

 

Locul 1 CST Alexandria Teleorman

Locul 2 ACS SEPSI-SIC Sf. Gheorghe 1

Locul 3 ACS KSE Tg. Secuiesc

Locul 4 CSU Asesoft Junior Ploiesti

Locul 5 CSS Sf. Gheorghe

Locul 6 ACS SEPSI-SIC Sf. Gheorghe 2

Locul 7 BC Magic Kids Brasov

 

Premii Speciale

Minibaschet Masculin

MVP : Stan Robert MC Ball Mangalia

Best Scorer : Miron Denis LPS Focsani

 

Minibaschet Feminin

MVP : Kozman Kriszta ACS KSE Tg. Secuiesc

Best Scorer : Varlan Ingrid CSU Asesoft Junior Ploiesti

 

Babybaschet Masculin

MVP : Parnia Horia CS Tonika Pucioasa

Best Scorer : Ciurea Luca CS Magic Champions Bucuresti

 

Babybaschet Feminin

MVP : Grosu Andreea CST Alexandria Teleorman

Best Scorer : Veress Kincso ACS SEPSI-SIC Sf. Gheorghe 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clasament

 

 

Minibaschet  Masculin Grupa A

P

M

V

I

F

C

1.

MC Ball Mangalia

106 - 50 

2.

Csu Asesoft Juniori 1 Ploiesti

104 - 36 

3.

 CS Mihai Viteazul Pucioasa

4

65 - 92 

4.

BC Galactica Brasov

 3

76 - 49 

5.

CS Transilvania Brasov

 3

64 - 148 

 

 

 

Minibaschet  Masculin Grupa B

P

M

V

I

F

C

1.

 LPS Focsani

 3

 3

 0

75 - 43 

2.

 ACS Sevlar Ploiesti

 3

 0

90 - 49 

3.

CSU Asesoft Junior 2 Ploiesti

 5

 2

 1

 0

105 - 68 

4.

BC Magic Kids Brasov

 2

 0

 0

21 - 90 

5.

CS Miandra 2008 Buzau

 2

 3

 0

 1

41 - 82 

 

 

 

Minibaschet  Feminin Grupa C

P

M

V

I

F

C

1.

ACS KSE Tg. Secuiesc

 6

 3

 3

171 - 28 

2.

CSU Asesoft Junior Ploiesti

 3

 3

118 - 76 

3.

ABC Sonicks Junior Barlad

 5

 3

 1

 0

135 - 42 

4.

BC Magic Kids Brasov

 4

 3

 2

 0

73 - 101 

5.

BC Galactica Brasov

 3

 3

66 - 177 

6.

CS Transilvania Brasov

 3

 3

43 - 162 

 

 

 

 

Babybaschet Masculin Grupa D

P

M

V

I

F

C

1.

CS Magic Champions Bucuresti

 6

 0

103 - 29 

2.

BC Galactica Brasov

 3

 2

 1

82 - 36 

3.

CS Tonika Pucioasa

 5

 1

76 - 64 

4.

ACS KSE Tg Secuiesc

 3

25 - 85 

5.

CS Transilvania 1 Brasov 

 2

 2

 0

 2

19 - 81 

 

 

 

 

Babybaschet  Masculin Grupa E

P

M

V

I

F

C

1.

MC Ball Mangalia

 6

 3

 0

132 - 37 

2.

ACS Vendor Od. Secuiesc

 3

 1

 0

47 - 36 

3.

BC Magic Kids Brasov

 3

 1

65 - 57 

4.

CSU Asesoft Junior Ploiesti

 3

 2

38 - 27 

5.

CS Transilvania 2 Brasov

 3

 3

 0

 0

23- 168 

 

 

 

 

Babybaschet Feminin Grupa F

P

M

V

I

F

C

1.

CST Alexandria Teleorman

 4

 4

 0

 0

 189 - 44

2.

ACS SEPSI-SIC Sf. Gheorghe 1

 4

 3

 0

125 - 93 

3.

ACS KSE Tg. Secuiesc

 2

 1

65 - 76 

4.

ACS SEPSI-SIC Sf. Gheorghe 2

 4

 1

 0

88 - 123 

5.

CSU Asesoft Junior Ploiesti

 5

 2

47 - 107 

6.

CSS Sf. Gheorghe

 3

 1

 2

 0

69 - 92 

7.

BC Magic Kids Brasov

48 - 96 

 

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere