Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

Crosul Universitatii Transilvania

 

 

 Regulament

Crosul Universitatii Transilvania, editia a II-a,

este destinat studentilor si angajatilor universitatii, cu exceptia celor care practica sportul de performanta.

 

1. ORGANIZATORUL ŞI REGULAMENTUL OFICIAL AL COMPETIŢIEI

Incepand cu orele 10:00 participantii sunt asteptati la Compexul Memorandului pentru validarea inscrierilor, iar la ora 12:00 se da startul crosului. Se alearga pe o distanta de 2.5 km, iar sosirea va fi la Rectoratul Universitatii Transilvania, unde va avea loc si premierea.

Crosul are ca scop atragerea unui număr cât mai mare de participanţi, în practicarea alergării pentru sănătate.

Crosul de 2,5 km, se află la a doua editie şi este organizat de Universitatea Transilvania, CSU Brasov si Primaria Brasov, in parteneriat cu FunSports.

 

2. DATA, LOCAŢIA ŞI TRASEUL DE DESFĂŞURARE A COMPETIŢIEI

-DATA DESFĂSURĂRII : 6 mai 2014, cu

-STARTUL:  ora 12:00 Complex Memorandului

-SOSIREA: Rectoratul Universitatii Transilvania

-TRASEUL: are o lungime de 2,5 km şi se desfăşoară pe traseul: Complex Memorandului , Str. Lunga , Rectorat Universitatea Transilvania

 

3. PARTICIPAREA ŞI MECANISMUL COMPETIŢIEI

Crosul este destinat studentilor si angajatilor universitatii, cu exceptia celor care practica sportul de performanta.

Participanţii la Competiţie sunt obligaţi să respecte termenii şi condiţiile Regulamentului Oficial al Competiţiei .

Prin participarea la această competiţie, participanţii sunt de acord să respecte şi să se conformeze tuturor prevederilor, termenilor şi condiţiilor prezentului Regulament Oficial.

 

PREMIILE CROSULUI

Primele sase locuri la fiecare categorie, feminin si masculin, vor fi premiate cu cate un superb ceas TIMEX! Primii 200 de studenti inscrisi vor primii cadou cate un tricou personalizat.

În conformitate cu legislaţia în vigoare, Organizatorii sunt obligaţi să facă public numele câştigătorilor şi premiile acordate în cadrul acestei Competiţii. .

Organizatorii se obligă de asemenea, să respecte prevederile Legii nr. 677/2001 privind protecţia datelor personale.

 

 

INFORMATII

 

Persoane de contact:

Razvan Angheluta

Mobil: 0722 580513

Tel/fax: 0268 311266

Email: office@funsports.ro

 

Incepand cu orele 10:00 participantii sunt asteptati la Compexul Memorandului pentru validarea inscrierilor, iar la ora 12:00 se da startul crosului. Se alearga pe o distanta de 2.5 km, iar sosirea va fi la Rectoratul Universitatii Transilvania, unde va avea loc si premierea.

 

 

ÎNREGISTRAREA ŞI STABILIREA REZULTATELOR 
Timpul oficial va fi timpul scurs de la semnalul sonor de plecare de la linia de start şi până la  trecerea liniei de sosire de către participant. 
Ordinea în care participanţii trec linia de sosire va fi considerată ca fiind clasamentul oficial al sosirii.

CONDIŢII ADMINSTRATIVE ŞI LIMITAREA RĂSPUNDERII 

Organizatorii nu-şi asumă răspunderea pentru hainele concurenţilor care se vor echipa la locul de start, sau lucrurile personale (genţi, rucsaci, biciclete, etc.),  aceasta revenind în exclusivitate concurenţilor.

Participanţii au obligaţia de a respecta recomandările organizatorilor privind înscrierea şi prezentarea la sosire pentru înregistrare, precum şi parcurgerea integrală a traseului de alergare, orice tentativă de fraudare fiind sancţionată prin descalificare. 
Participarea la Cros se face pe propria răspundere a fiecărui participant. Organizatorul este exonerat de orice răspundere pentru accidente şi pentru orice alte incidente de ordin medical suferite de participanţi pe parcursul derulării întregii manifestări . 

Supravegherea traseului se va realiza cu arbitrii de specialitate, respectarea ordinii pe traseul de concurs şi la locurile de start şi sosire fiind realizate cu sprijinul organelor abilitate – politia rutieră. Pe durata desfăşurării evenimentului va fi asigurată şi asistenţa medicală de urgenţă. 
Participanţii nu pot părăsi traseul de alergare şi nici nu îl pot schimba. 
Plutonul de alergători va fi însoţit de: 
- ambulantă; 
- echipaj de poliţie rutieră.

Asistenţa medicală din timpul desfăşurării curselor la toate probele va fi asigurată de ambulanţa, dotate cu aparatură de resuscitare şi personal medical calificat.

 

Studentii inscrisi pana la data de 30.04.2014

 


Nume Prenume Programul de studii /  Anul
Urloiu Georgian Alin I ITT
Oprescu Cosmin Daniel III IM
Pedoiu Remus II IM
Croitoru Alexandru II IM
Cioplea Andrei Valentin II AR
Băjan Georgian I ITT
Stan Dorinel Cristian I MEN
Gîrbacia Florin cadru didactic
Velea Marian cadru didactic
Duță Petrică Georgica II IM
Gițeiu Constantin Adrian I MUSP
Orație Emanuel I MUSP
Gherca Gabriel Iulian III IEI
Milu Dragoș Mihai I IMC
Peredelcu Petru II TCM
Stoica George II ISER
Todirita Dana Cătălina II IM
Pelin Ovidiu Mădălin IV ISER
Esanu Laura Cristina I ID
Cenusa Alexandra I DPM
Mitruți Aexandru Daniel III ISER
Matahon George Răzvan III Mecatronica
Olteanu Cătălin Dumitrel IV D
Savu Ştefan I Mecatronică
Călin Ioana III IPMI
Irimia Remus Florin II IPMI
Molodoi Florin  II IM
Lucanu Sergiu Ionuţ IV Mecatronică
Hergheligiu Simona Nicoleta I IPM
Iurian Andrei IV Mecatronică
Dumbravă Florentina IV Robotică
Butnariu Mădălina I DI
Ocrainschi Aurel II MT
Ionescu Adrian IV 
Păcurar Silviu Răzvan I Mecatronică
Doboșeru Constantin Marius I DPM
Popa Robert Ionuţ I IS
Dulăcioiu Cristian III IEC
Pencea Georgian  III Calcutoare
Fargutu Vlad III TI
Saghin Andrei Raul I ETC
Man Claudiu Florin I ETC
Chițu Carla I AIA
Luţă Alexandru IV ET
Opriș Alin Ioan III IESC
Bratu Dragoș  
Chirvasa Iulian III IESC
Bucur George IV TSTC
Andrei Radu Constantin II ETC
Constantinescu Tudor Petre I IEC
Tineghe Mircea Ioan I IEC
Apetroae Lucian Gabriel II TI
Toia Alexandru I IA
Lepădat George Rareș  I IEC
Preda Andrei Gabriel III Cinegetică
Curtu Alexandru Lucian DECAN
Maricescu Cătălin Laurențiu II SV
Hazapariu Dragoș I MTC
Sroica George Ionuț II SV
Cornea Vlad I MTC
Mitrofan Albert Cătălin III IC
Jigăra Paul Ionel I EPI
Marin Dumitru Marius EPI
Burnoiu Marius EPI
Nistor Ramona EPI
Serb Elvis EPI
Șerban Radu EPI
Veisa Alin EPI
Cozma Claudia II IPA
Amăriuței Cătălin II IMIT
Giurgiu Emanuel I IAG
Zichil Cosmin I IAG
Kajcsa Erno  
Ungureanu Marian Gheorghe III MI
Pusuc Claudiu  III MI
Gavrilă Florin Ovidiu I MI
Voicu Nicoleta cadru didactic
Drăguș Nicoleta LMA
Roman Iuliana  
Beraru George I EF
Igyarto Robert Ferdinand I LT
Gherman Florin  I REA
Anghelescu Dănuţ I EF
Burada Marinela cadru didactic
Micu Corina Silvia cadru didactic
Tarta Emil Marian I SPM
Bacso Zsuzsanna KMS II
Boga Gabriel I EFS
Giurgiu Petruța II SMP
Dragu Ștefan III KMS
Rusu Florin III KMS
Ciubotaru Răzvan III KMS
Sandru Daniel III KMS
Tofan Ramona Beatrice II EFSM
Drăgunoiu Andreea  II EFSM
Cinzeacă Iulian Cristian II Kinetoterapie
Chercheaza Elena Gabriela II KMS
Cernat Anca Petronela II KMS
Cernat Cosmina II KMS
Andrei Alina II KMS
Burlacu Raluca II KMS
Silagy Vlad II KMS
Dimian Ștefania II KMS
Pleșca Adrian III SPM
Dima Ionel II KMS
Andrei Dragoș I EFSM
Fotache Diana II KMS
Deaconescu Nicolae II KMS
Onofrei Vlad KMS
Teșcan Franziska I REI
Chilcos Eduard Gelu III BA
Spiru Teodora II BA
Onofrei Victor III FB
Florea Oana Carmen I AI
Comărniceanu Oana Georgiana I IE
Mărginean Roxana Maria I CIG
Cozma Andreea II BA
Cornea Liviu Aurelian I MN
Belibou Ioana Raluca I MN
Cîmpean Alexandra Maria I MN
Oprea Petre Daniel I IE
Isac Oana Alina I IE
Grecu Larisa I CIG
Mahiques Victoria Fernandez III BA
Joyeux Daniel Maximum III BA
Funduc Paula Teodora II IPP
Damian Mircea Octavian II PSE
Adochiței Georgiana I PS
Muraru Silviu I DR
Gabor Maria Magdalena II DR
Magadan Eugenia Cristina II DR
Cozma Claudia  
Arghira Ana Maria III DR
Enache Cristina Elena  I DR
Neculai Cristian  
Teodorescu Larisa I DR
Tintoiu Georgica Adrian III SC
Crăifălean Petruța Mădălina II AS
Labă Cristina Elena II AS
Bianca Albert BFK I
Munteanu Bianca Ioana I MD
Lapusan Oana Cristina I MD
Gălbănuță Alin Răzvan Lab clinic
Popa Oana Maria II MD
Vulcu Anca IV MD
Brînzoi Gheorghe Ciprian I AM
Mărăcineanu Veronica I MD
Cosereanu Roxana Gabriela II MD
Joldes Cătălin I AM
Caragata Simina II MD
Milea Andra Corina I MD
Tufescu Andra Teodora IV MG
Franzutti Mario Andrei I PM
Anghel Melodin III IM
Ghiță Gheorghe Mădălin I PM
Bonea Leonard Octavian I IM


 

Inscrierile se pot face prin email, la adresa cros@unitbv.ro sau la secretariatele facultatilor pana la data de 2 mai 2014.

 

 

Premiul I                                      Facultatea/An

Fete:  Achimescu Paula                  EFSM I

Baieti: Buta George                         EFSM I

 

Premiul II

Fete:   Spiru Teodora                       SEAA II

Baieti: Isac Paul                              EFSM I

 

Premiul III

Fete: Herman Denisa                       LT III

Baieti: Vrabie Catalin                       EFSM II

 

Premiul IV

Fete: Dogaru Lavinia                       EFSM II

Baieti: Bucur George                       IESC IV

  

Premiul V

Fete: Burlacu Raluca                      EFSM II

Baieti: Neacsu George                    EFSM I

 

Premiul I Cadre Didactice

Lect. univ. dr. Veronica Mindrescu

Prof. dr. ing. Alexandru Lucian Curtu 

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere