Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

CN Sah pe Echipe Superliga octombrie 2011

 

 

Campionatele Nationale de Sah pe Echipe - Superliga (masculin si feminin) Brasov

Organizatori: F.R.Sah , C.S.U.Brasov si FunSports

Organizatorii asigura:

  • materialele sportive (ceasuri digitale, garnituri si table de sah standard FIDE)
  • transmisie LIVE pentru minim 15 mese pe runda
  • arbitraj pe calculator, fise de partida si rechizite pentru arbitraj
  • securitatea participantilor în spatiile de cazare si la sala de joc
  • serviciile medicale gratuite pentru participanti în cazuri de urgenta medicala
  • un fond de premiere de 6000 lei

Taxa participare (perceputa de FRSah): 200 lei/echipa masculina , 100 lei/echipa feminina
Se plateste în numerar sau OP anticipat in contul FRSah :
RO05 BRDE 410 SV 292 3648 4100 – BRD Sucursala Calderon.

Taxa organizare: 50 lei/persoana – se va plati în numerar la organizator.
Toti participantii sunt obligati sa se cazeze si sa serveasca masa la hotelul oficial al competitiei “Excelsior” !

Toate taxele (inclusiv eventualele vize FRSah) se platesc pâna la sedinta tehnica !

 

Componenta echipelor:

  • masculin: 6 jucatori + 4 rezerve (Echipele sunt obligate ca în fiecare meci sa foloseasca cel putin 4 jucatori aflati pe lista FIDE a României - 3 seniori + 1 junior).
  • feminin: 3 jucatoare + 2 rezerve (Echipele sunt obligate ca în fiecare meci sa foloseasca 2 jucatoare aflate pe lista FIDE a României - 1 senioara + 1 junioara).

Ritm de joc: 90 min. pentru 40 mutari (+30 sec/mutare) + K.O. 30 min (+30 sec/mutare) per jucator

 

Componenta echipelor trebuie transmisa la FRSah cu cel putin 15 zile înaintea startului competitiei.
Regulamentul complet se gaseste pe site-ul FRSah : www.frsah.ro

 

Informatii la:

Angheluta Razvan
tel: 0722-580.513

Fetti Marius
tel: 0742-300.800

Fax: 0368-458.475
e-mail: office@funsports.ro
www.funsports.ro

Sedinta Tehnica: 7 octombrie 2011, orele 21:00

Program: 08-16 octombrie 2011, zilnic la ora 15:00, cu exceptia ultimei runde care are loc la ora 10:00

Campionatul National pe Echipe - Superliga Masculina

1. C.S AEM LUXTEN TIMISOARA

Nr.
Nume
Tara
1
Kamsky Gata 
USA
2
Volokitin Andrei 
UKR
3
Lupulescu Constantin 
ROU
4
Parligras Mircea-Emilian 
ROU
5
Berescu Alin-Mile 
ROU
6
Nevednichy Vladislav 
ROU
7
Grunberg Mihai-Lucian 
ROU
8
Dragomirescu Robin-Alexandru 
ROU

 

2. A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI

Nr.
Nume
Tara
1
Nisipeanu Liviu-Dieter 
ROU
2
Marin Mihail 
ROU
3
Iordachescu Viorel 
MDA
4
Fedorov Alexei 
BLR
5
Doncea Vladimir 
ROU
6
Miron Lucian-Costin 
ROU
7
Dumitrache Dragos-Nicolae 
ROU
8
Stoica Valentin 
ROU
9
Cosma Ioan 
ROU
10
Georgescu Tiberiu-Marian 
ROU
11
Pessi Emil-George 
ROU
12
Breahna Radu 
ROU
13
Turcuman Dragos-Mihai 
ROU
14
Marin Victor-Mihai 
ROU
15
David Alexandru-Vasile 
ROU

 

3. C.S MUNCITORUL RESITA

Nr.
Nume
Tara
1
Suba Mihai 
ROU
2
Shishkin Vadim 
UKR
3
Thesing Matthias 
GER
4
Busu Corneliu 
ROU
5
Grozav Valeriu-Gheorghe 
ROU
6
Horvat Dan-Sebastian 
ROU
7
Bolintis Mihai 
ROU
8
Zaim Marian 
ROU
9
Irimia Horia-Ion 
ROU
10
Padurean Daniel-Cristian 
ROU
11
Cozmolici Sergiu 
ROU
12
Paduraru Ioan 
ROU

 

4. C.S POLITEHNICA IAS

Nr.
Nume
Tara
1
Svetushkin Dmitry 
MDA
2
Mastrovasilis Dimitrios 
GRE
3
Banikas Hristos 
GRE
4
Mateuta Gabriel 
ROU
5
Danilov Vladimir 
ROU
6
Manole Vasile 
ROU
7
Ungureanu Vlad 
ROU
8
Garbea Bogdan 
ROU
9
Taras Dan-Gheorghe 
ROU
10
Chifor Ovidiu-Emanuel 
ROU
11
Stegariu Vlad-Ionut 
ROU

 

5. C.S.M LUGOJ

Nr.
Nume
Tara
1
Jianu Vlad-Cristian 
ROU
2
Balog Imre 
HUN
3
Filip Lucian 
ROU
4
Balla Tamas-Kristof 
ROU
5
Vasilescu Lucian-Mihail 
ROU
6
Bach Adrian-Kalman 
ROU
7
Musat Adrian 
ROU
8
Domanyek Ernest-Iosif 
ROU
9
Clitan Zaharia 
ROU
10
Chirita-Mihaila Marius-Constan 
ROU
11
Bida Mihai-Eugen 
ROU
12
Neamtu Serban-Constantin 
ROU
13
Uta Apolon-Ilarion 
ROU
14
Ilisoi Gabriel-Emanuel 
ROU
15
Tirziu Mircea 
ROU

 

6. CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE

Nr.
Nume
Tara
1
Varga Zoltan 
HUN
2
Genov Petar 
BUL
3
Manea Alexandru 
ROU
4
Grecescu Gabriel-Andrei 
ROU
5
Bonte Andrei-Mihai 
ROU
6
Szabo Attila 
ROU
7
Hajbok Robert 
ROU
8
Chirila Radu-Catalin 
ROU

 

7. C.S VICTORIA TECHIRGHIOL

Nr.
Nume
Tara
1
Spasov Vasil 
BUL
2
Timoscenko Gennadij 
SVK
3
Ionescu Constantin 
ROU
4
Valeanu Eduard-Andrei 
ROU
5
Raceanu Valentin 
ROU
6
Itkis Boris 
ROU
7
Moldovan Daniel 
ROU
8
Pavlov Mircea-Sergiu-Aurelian 
ROU
9
Spulber Cicirone 
ROU
10
Malureanu Costin-George 
ROU
11
Enache Daniel 
ROU

 

8. C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA

Nr.
Nume
Tara
1
Jobava Baadur 
GEO
2
Baklan Vladimir 
UKR
3
Yemelin Vasily 
RUS
4
Ponomariov Ruslan 
UKR
5
Manolache Marius 
ROU
6
Marasescu Ioan 
ROU
7
Petre Nad-Titus 
ROU
8
Rogozenco Dorian 
ROU
9
Ardelean George-Catalin 
ROU
10
Anton Teodor 
ROU
11
Stanciu Alexandru-Ovidiu 
ROU
12
Doros Radu-Marian 
ROU
13
Petrisor Adrian-Marian 
ROU

 

9. C.S UNIVERSITAR PLOIESTI

Nr.
Nume
Tara
1
Vajda Levente 
ROU
2
Baratosi Daniel 
ROU
3
Cioara Andrei-Nestor 
ROU
4
Tugui Adrian 
ROU
5
Ionescu Doru-Alexandru 
ROU
6
Dobre Claudiu-Cristian 
ROU
7
Manole Stefan 
ROU
8
Fluerariu Radu-Cristian 
ROU
9
Glodeanu Ion 
ROU
10
Voiteanu Gabriel 
ROU

 

10. C.S CONPET PLOIESTI

Nr.
Nume
Tara
1
Rapport Richard 
HUN
2
Flumbort Andras Dr 
HUN
3
Milu Romeo-Sorin 
ROU
4
Ionescu Mihai 
ROU
5
Posedaru Bogdan 
ROU
6
Baciu Stefan 
ROU
7
Seder Nicolae 
ROU
8
Mosnegutu Klauss 
ROU
9
Miroiu George-Catalin 
ROU
10
Sarbu Raul-Mihai 
ROU
11
Anuta Elefterie-Laurentiu 
ROU

 

 

Campionatul National pe Echipe - Superliga Feminina

1. C.S AEM LUXTEN TIMISOARA

Nr.
Nume
Tara
1
Cramling Pia 
SWE
2
Zatonskih Anna 
USA
3
Dzagnidze Nana 
GEO
4
Danielian Elina 
ARM
5
Foisor Cristina-Adela 
ROU
6
Foisor Mihaela-Veronica 
ROU
7
Uta Adeline-Ramona 
ROU

 

2. A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI

Nr.
Nume
Tara
1
Cosma Elena-Luminita 
ROU
2
Voiska Margarita 
BUL
3
Chirita Andra-Marina 
ROU
4
Ilie Maria-Ruxandra 
ROU
5
Serbanescu Diana-Maria 
ROU
6
Henchel Ana-Maria-Cristina 
ROU

 

3. C.S POLITEHNICA IASI

Nr.
Nume
Tara
1
L'ami Alina 
ROU
2
Paulet Iozefina 
ROU
3
Bulmaga Irina 
ROU
4
Padurariu Ioana-Smaranda 
ROU
5
Gelip Ioana 
ROU
6
Morea Georgiana-Steluta 
ROU
7
Anton Roxana-Ana 
ROU

 

4. C.S.M LUGOJ

Nr.
Nume
Tara
1
Jicman Ligia-Letitia 
ROU
2
Craciun Paula-Iulia 
ROU
3
Lolici Iselin-Amanda 
ROU
4
Hodi Marica-Gheorghita 
ROU
5
Lobonea Aria-Serena 
ROU

 

5. CLUBUL CENTRAL DE SAH

Nr.
Nume
Tara
1
Marin Irina-Luiza 
ROU
2
Baciu Anca-Otilia 
ROU
3
Duminica Mariana 
ROU
4
Vasilescu Maria 
ROU
5
Dumitrescu Madalina-Alexandra 
ROU

 

6. C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA

Nr.
Nume
Tara
1
Sandu Mihaela 
ROU
2
Traistaru Teodora 
ROU
3
Mathe Katalin 
ROU
4
Visanescu Daria-Ioana 
ROU
5
Lucian-Hoffmann Monica-Karina 
ROU
6
Corolea Diana-Gabriela 
ROU
7
Moldovan Corina 
ROU

 

7. C.S SICILIANA BUCURESTI

Nr.
Nume
Tara
1
Melia Salome 
GEO
2
Plass Mariana-Camelia 
ROU
3
Taposu-Matei Alexandra 
ROU

 

8. C.S.M BUCURESTI

Nr.
Nume
Tara
1
Muzychuk Anna 
SLO
2
Peptan Corina-Isabela 
ROU
3
Ionescu Irina 
ROU
4
Anusca Madalina-Maria 
ROU
5
Berintan Teodora 
ROU

 

9. C.S.U ARAD

Nr.
Nume
Tara
1 Florea Dorina  ROU
2 Mastacan Camelia  ROU
3 Vintila Maria-Aurora  ROU
4 Tolgyi Viorica  ROU

 

10. C.S.M CRAIOVA

Nr.
Nume
Tara
1
Petrenko Svetlana 
MDA
2
Ionica Iulia-Ionela 
ROU
3
Sgircea Silvia-Raluca 
ROU
4
Bratu Andreea 
ROU
5
Floroiu Ioana-Alexandra 
ROU
6
Cirlig Ioana-Andreea 
ROU

 

Campionatul National pe Echipe - Superliga Masculina
Brasov 08-16 octombrie 2011
LocEchipa12345678910 TB1  TB2  TB3 
1C.S AEM LUXTEN TIMISOARA * 35413032.0
2A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI3 * 44411225.5
3C.S POLITEHNICA IASI2 * 53411024.5
4C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA1 * 4410022.0
5C.S UNIVERSITAR PLOIESTI2 * 8021.0
6CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE½2 * 334317.0
7C.S.M LUGOJ½13 * 34216.0
8C.S MUNCITORUL RESITA½33 * 4116.5
9C.S CONPET PLOIESTI23 * 3018.5
10C.S VICTORIA TECHIRGHIOL222 * 2017.0
Campionatul National pe Echipe - Superliga Feminina
Brasov 08-16 octombrie 2011
LocEchipa12345678910 TB1  TB2  TB3 
1C.S POLITEHNICA IASI * 2333312217.0
2C.S AEM LUXTEN TIMISOARA1 * 312216.5
3C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA½ * 22212014.0
4C.S.M BUCURESTI½ * 3323311016.0
5C.S.M LUGOJ0½1 * 22238010.5
6A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI½10 * 22709.5
7C.S SICILIANA EFORIE½½011 * 23408.0
8C.S.M CRAIOVA0½11½1 * 206.5
9CLUBUL CENTRAL DE SAH00½010 * 3204.5
10C.S.U ARAD01001½0 * 002.5

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere