Fun Sports Brasov : Organizare Competitii Sportive, Cantonamente, Impresariat sportiv, Organizare Activitati Stiintifice in Domeniul Sportului
Noutati
Parteneri

 

TN Handbal Cupa FunSports Editia a II-a

 

 

 

 

FunSports, in colaborare cu Federatia Romana de Handbal si CS Rulmentul Brasov  organizeaza la Brasov, in perioada  26 – 31 august 2014,  Turneul National de Handbal pentru Juniori -  feminin si masculin Cupa FunSports 2014.

 

TURNEUL NATIONAL DE HANDBAL

Cupa FunSports

Editia a II-a, Brasov 2014

 

Junioare I

 

  1. HC Buhusi
  2. CSS Medias
  3. CT Media Bucuresti
  4. CSS Dinamo Brasov
  5. CSS Hunedoara
  6. ACS Corona 2010 Brasov

 

Junioare II

 

  1. CSS Hunedoara
  2. LPS Roman
  3. CSS Fagaras
  4. ACS Corona 2010 Brasov
  5. HCM Craiova

 

Junioare III

 

  1. Victoria Nadlac
  2. HC Buhusi
  3. AS Scoala Nr.7 Timisoara
  4. ACS Corona 2010 Brasov
  5. CSS Hunedoara
  6. ACS Transilvania Brasov
  7. Peciu Nou

 

 

 

Miercuri 27 august

 

Sala I

 

09:00 - CT Media Bucuresti - CSS Dinamo Brasov

10:30 - CSS Fagaras - ACS Corona 2010 Brasov

12:00 - HCM Craiova - LPS Roman

13:30 - CSS Fagaras - CSS Hunedoara

17:00 - ACS Corona 2010 Brasov - HC Buhusi

18:30 - CSS Medias - CSS Hunedoara

 

Sala II

 

08:30 - HC Buhusi - Peciu Nou

10:00 - AS Scoala Nr.7 Timisoara - ACS Transilvania Brasov

11:30 - ACS Corona 2010 Brasov - CSS Hunedoara

15:00 - Victoria Nadlac - HC Buhusi

16:30 - AS Scoala Nr.7 Timisoara - Peciu Nou

18:00 - ACS Corona 2010 Brasov - ACS Transilvania Brasov

 

 

Joi 28 august

  

Sala I

 

09:00 - CSS Dinamo Brasov – CSS Hunedoara

10:30 - HC Buhusi - CT Media Bucuresti

12:00 - ACS Corona 2010 Brasov - CSS Medias

13:30 - CSS Hunedoara - LPS Roman

 

Sala II

 

09:00 - AS Scoala Nr.7 Timisoara - Victoria Nadlac

10:30 - ACS Corona 2010 Brasov - Peciu Nou

12:00 - CSS Hunedoara - ACS Transilvania Brasov

15:00 - ACS Corona 2010 Brasov - HCM Craiova

16:30 - HC Buhusi - CSS Hunedoara

 

 

Vineri 29 august

 

Sala I

 

09:00 - ACS Corona 2010 Brasov - CSS Hunedoara

10:30 - HC Buhusi - CSS Dinamo Brasov

12:00 - CSS Medias - CT Media Bucuresti

15:30 - HCM Craiova - CSS Hunedoara

17:00 - ACS Corona 2010 Brasov - CSS Dinamo Brasov

 

Sala II

 

09:00 - Peciu Nou - CSS Hunedoara

10:30 - Victoria Nadlac - ACS Corona 2010 Brasov

12:00 - HC Buhusi - AS Scoala Nr.7 Timisoara

15:00 - ACS Corona 2010 Brasov - LPS Roman

16:30 - Victoria Nadlac - ACS Transilvania Brasov  

 

 

 

Sambata 30 august

  

Sala I

 

08:30 - HC Buhusi - CSS Hunedoara

10:00 - HCM Craiova - CSS Fagaras

11:30 - CSS Dinamo Brasov - CSS Medias

13:00 - LPS Roman - CSS Fagaras

16:00 – Loc III Jun.II – Loc IV Jun.II

17:30 - CT Media Bucuresti - ACS Corona 2010 Brasov

 

Sala II

 

09:00 - ACS Corona 2010 Brasov - HC Buhusi

10:30 - CSS Hunedoara- Victoria Nadlac

12:00 - ACS Transilvania Brasov  - Peciu Nou

15:00 - ACS Corona 2010 Brasov - CSS Hunedoara

16:30 - AS Scoala Nr.7 Timisoara - ACS Corona 2010 Brasov

 

 

Duminica 31 august

 

Sala I

 

08:30 - CT Media Bucuresti – CSS Hunedoara

10:00 - CSS Medias - HC Buhusi

11:30 – Loc I Jun.II – Loc II Jun.II

 

Sala II

 

08:30 - Peciu Nou - Victoria Nadlac

10:00 - CSS Hunedoara - AS Scoala Nr.7 Timisoara

 

11:30 - ACS Transilvania Brasov - HC Buhusi 

 

Ora 14:00 FESTIVITATEA DE PREMIERE !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rezultate 2014

 

Rezultate Etapa a III a 29.08.2014

Juniori I

ACS Corona 2010 Brasov - CSS Hunedoara   20 - 16

HC Buhusi - CSS Dinamo Brasov   20 - 28

CSS Medias - CT Media Bucuresti  30 - 27

ASC Corona 2010 Brasov - CSS Dinamo Brasov   33 - 26

CSS Medias - HC Buhusi  20 - 27

 

Juniori II

ACS Corona Brasov - LPS Roman   34 - 14

HCM Craiova - CSS Hunedoara   21 - 19

 

Juniori III

Peciu Nou - CSS Hunedoara   22 - 16

Victoria Nadlac - ACS Corona 2010 Brasov  20 - 20

HC Buhusi - AS Scoala Nr. 7 Timisoara    24 - 18

Victoria Nadlac - ACS Transilvania Brasov  19 - 12

 

Rezultate Etapa a II a 28.08.2014

Juniori I

CSS Dinamo Brasov - CSS Hunedoara     24 - 27

ASC Corona 2010 Brasov - CSS Medias   29 - 23

CT Media Bucuresti - HC Buhusi                     24 - 28

 

Juniori II

CSS Hunedoara - LPS Roman                   31 - 16

ACS Corona 2010 Brasov - HCM Craiova       28 - 15


 

Juniori III

AS Scoala Nr. 7 Timisoara - Victoria Nadlac   20 - 14

CSS Hunedoara - ACS Transilvania Brasov     25 - 10

ACS Corona 2010 Brasov - Peciu Nou             18 - 23

HC Buhusi - CSS Hunedoara                            18 - 29

 

Rezultate Etapa I 27.08.2014

Juniori I

ACS Corona 2010 Brasov - HC Buhusi  26 - 19

CSS Medias - CSS Hunedoara  27 - 33 

CT Media Bucuresti - CSS Dinamo Brasov  26 - 27

 

Juniori II

CSS Fagaras - ACS Corona 2010 Brasov  17 - 29

HCM Craiova - LPS Roman   15 - 21

CSS Fagaras - CSS Hunedoara  20 - 31

 

Juniori III

HC Buhusi - Peciu Nou    16 - 23

AS Scoala Nr. 7 Timisoara - ACS Transilvania Brasov   9 - 19

ACS Corona 2010 Brasov - CSS Hunedoara     19 - 18

Victoria Nadlac - HC Buhusi   23 - 19

Peciu Nou - AS Scoala Nr. 7 Timisoara    18 - 10

ACS Corona  2010 Brasov - ACS Transilvania Brasov   19 - 11

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Junioare I

1.         HC Buhusi

2.         CSS Slobozia

3.         CSS Medias

4.         C.T. Media Bucuresti

5.         CSS Dinamo Brasov

6.         CSS Hunedoara

7.         ASC 2010 Corona Brasov

 


Junioare  II

1.         CSS Hunedoara

2.         LPS Roman

3.         CSS Fagaras

4.         ASC 2010 Corona Brasov

5.         HCM Craiova


Junioare III

 

  1. CS Victoria Nadlac

  2. HC Buhusi

  3. As. Sc. Gen. 7 Timisoara

  4. ASC Corona 2010 Brasov

  5. HCM Craiova

  6. CSS Hunedoara

  7. CS Transilvania Brasov

  8. CS Peciu Nou Timis

 

 

Clasament 2014

 

 

 Clasament Final


Junioare 1

1. ASC Corona 2010 Brasov      

2 .CSS Hunedoara                    

3. CSS Dinamo Brasov                          

              

 

Pozitia

Echipa

MJ

V

E

I

PCT

1.

ASC Corona 2010 Brasov

5

5

0

0

15

2.

CSS Hunedoara

5

3

1

1

10

3.

CSS Dinamo Brasov

5

3

0

2

9

4.

HC Buhusi

5

2

1

2

7

5.

CSS Medias

5

1

0

4

3

6.

CT Media Bucuresti

5

0

0

5

0

 

                        

Junioare 2

1. ASC Corona 2010 Brasov      

2. CSS Hunedoara                    

3. HCM Craiova                                                  

 

 

Pozitia

Echipa

MJ

V

E

I

PCT

1.

ASC Corona 2010 Brasov

4

4

0

0

12

2.

CSS Hunedoara

4

2

0

2

6

3.

HCM Craiova

4

2

0

2

6

4.

LPS Roman

4

2

o

2

6

5.

CSS Fagaras

4

0

0

4

3

 

 Finala Mare ASC Corona 2010 Brasov - CSS Hunedoara  27 - 12

Finala Mica HCM Craiova - LPS Roman  24 - 18

 

Junioare 3

1. Peciu Nou                             

2. ASC Corona 2010 Brasov

3. CSS Hunedoara

 

 

Pozitia

Echipa

MJ

V

E

I

PCT

1.

HC Peciu Nou

6

6

0

0

18

2.

ASC Corona 2010 Brasov

6

4

1

1

13

3.

CSS Hunedoara

6

4

0

2

12

4.

CS Victoria Nadlac

6

2

1

3

7

5.

HC Buhusi

6

2

0

4

6

6.

ACS Transilvania Brasov

6

1

0

5

3

7.

AS Scoala Nr.7 Timisoara

6

1

0

5

3

 

 

Premii Speciale

Feminin junioare I

Cel mai bun portar: Mihalache Larisa - CSS Hunedoara

Cel mai tehnic jucator: Ilie Florenta - CT Media Bucuresti

Golgeterul competitiei : Ilie Florenta - CT Media Bucuresti

 

 Feminin junioare II

Cel mai bun portar : Hosu Daciana - ASC Corona 2010 Brasov

Cel mai tehnic jucator : Tirca Sorina - ASC Corona 2010 Brasov

Goalgeterul competitiei : Tirca Sorina - ASC Corona 2010 Brasov

 

Feminin Junioare III

Cel mai bun portar : Csiki Evelin - ASC Transilvania Brasov

Cel mai tehnic jucator : Ieremici Nicoleta  HC Peciu Nou

Goalgeterul competitiei : Dutu Sabina  CSS Hunedoara

Clientrul Dvs. de internet este vechi si nu va putea fi folosit pentru a vedea corespunzator noile pagini de internet.

Pentru a vizualiza corect pagina noastra va recomandam sa descarcati si sa instalati gratuit unul din urmatoarele browsere